serkan_kara
serkan_kara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Düzenlenmiş Resmi Makine Göstermiyor ???

Arkadaşlar bir sorum olucak,
Nikon D200 ile çektiğim fotoğrafı bilgisayar ortamında bi kaç düzeltme yaptığımda, makine göstermiyor.
Files doesnt contain image data şeklinde bir uyarı cıkıyor.
Bunu düzeltebilmemin bir yolu varmı ?

Tarih: 10 Ocak 2013, 19:31 - İp: 78.***.**2.206
sedat_onat
sedat_onat (üye)
Yurtdışı / Meraklı

İyi akşamlar,
Fotoğraf makinasından hangi formatta alıyorsunuz? Tekrar atarken hangi formatta atıyorsunuz?

Tarih: 10 Ocak 2013, 23:07 - İp: 194.***.**6.48
serkan_kara
serkan_kara (üye)

CF karttan direk alıyorum JPEG formatında , düzenliyorum örneğin Picasa da, üzerine kaydediorum.. yani yine JPEG formatında.. ama CF kartı yeniden makinaya taktığımda , göstermiyor. Files doesnt contain image data şeklinde yazı cıkıyor, D200 ekranında.. Yani ne oluyorsa düzenledikten sonra oluyor. Ya makina da bi ayar var yapılması gereken yada başka bişey çözemedim..

Tarih: 10 Ocak 2013, 23:26 - İp: 78.***.**2.206
onurozkan
onurozkan (üye)
Bursa / Amatör

Fotoğrafta en ufak bir düzenleme, örn: Dikey kadrajda çekilmiş bir görüntüyü 90° döndüresniz bile makinede göremezsiniz. Bunun bir yolu yok diye biliyorum.
Ben hiç gerekte duymadım açıkcası, hatta kartımda hiç fotoğraf bekletmem

Tarih: 11 Ocak 2013, 03:43 - İp: 78.***.**7.61
serkan_kara
serkan_kara (üye)

Arada özel fotoğrafların bulundurulup, benzer cekimler yapılırken fikir almak adına , görebilmek çok iyi olurdu. Bazı yabancı sitelerde fotoğraf makinesinin algılayacağı şekle getirebilen programlardan bahsedilmiş ama pek fazla birşey anlayamadım. Belki bilen olabilir diye sormak istedim..

Tarih: 11 Ocak 2013, 14:06 - İp: 78.***.**2.206
  • 1