extreme90
extreme90 (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr Niye Vıdeo Çekmez ? ...

Merhaba!
Ben iyi VIDEO'da çekebilen bir FOTOGRAF Mak. almak istiyorum fakat ...
Genellikle kompakt Fotograf Mak. DSLR ler kalitesine çıkamıyor vede büyük boyutları nedeniylede DSLR ler herzaman yanınızda taşınacak (pratik değiller)durumda olamıyorlar.Böyle olunca karasızlık had saffaya çıkıyor.Hem iyi foto,hemde iyi Video çekebilen F.Mak. ne önerirsiniz.Yardımlarınızı bekliyorum ...
Fotoda eniyisi FUJI ve PENTAX (fuji f30 vs ...)
Vıdeoda ise PANASONIC (TZ serisi vs ...)öneriliyor ...
Sizin yorumlarınız,lütfen ...

Tarih: 28 Nisan 2008, 15:08 - İp: 85.***.**6.161
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

videoda canon oldukca iyi.
fotografta fuji iyi bir marka.
dslr neden fotograf cekmez sorusu biraz otomobil neden suda gitmez demek gibi.
otomobilde,gemide ulasım aracı ama farklı amacları var.

Tarih: 28 Nisan 2008, 15:52 - İp: 88.***.**6.154
bozo78
bozo78 (üye)
İstanbul / Meraklı

slr_like makinalara yönelirseniz hem biraz daha kibar video kaydı var ve fotoğraftada oldukça başarılılar sonyH9 fujı-9600 gibi makinalarada bakabilirsiniz yada fujı s100fs

Tarih: 28 Nisan 2008, 16:53 - İp: 85.***.**0.112
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

dediğiniz ikilemi ben de yaşamıştım bir zamanlar.
eğer tek bir makineyle iki işi de idare eder seviyede yapabilmek istiyorsanız önerildiği gibi slr-like makinelere yönelmelisiniz. Canon S serisi ve Sony H serisi bu iş için ideal. bende bir Sony H5 var ve memnunum.

yalnız şunu belirteyim ki bu makineler fotoğraf kalitesi olarak SLR'lerin yanına bile yanaşamıyor. videolarında ise çekim esnasında makineyi çok yavaş hareket ettirmeniz gerekiyor. yani videoyu da çok kaliteli çekemiyorlar.

ama geziler için, anı fotoğrafları ve kısa videolar için gayet ideal. tavsiye ederim.

eğer esas olarak fotoğraf zevkini tatmak istiyorsanız video'dan vazgeçip SLR'ye yönelmelisiniz.

Tarih: 28 Nisan 2008, 18:18 - İp: 192.***.**4.219
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Aslında live view özelliği olan bir makine video çekebilir.
Ancak, her bir karesi 10MP olan, saniyede 240 MP veya kabaca bir dakikalık görüntü için 14 GB kullanacak bir makine biraz fazla gibi.
Belki seyreltilmiş bir görüntü kaydı yapılabilir, ama böyle bir şeye talep olması lazım. Teknik olarak mümkün gibi. Contrast af yapıyorlar, aynaya da gerek yok netleme için.
Live view makinem yok ama, Şu anda live view görüntüyü alıp bir başka yere kablo ile kayıt yapmak olası sanırım.

Tarih: 28 Nisan 2008, 21:59 - İp: 88.***.**6.233
ceyx
ceyx (üye)
Ankara / Amatör

sanırım fujifilm finepix s100fs video çekiyor sorununu çözebilir bi incele istersen

Tarih: 28 Nisan 2008, 22:08 - İp: 85.***.**1.212
aykutbuy
aykutbuy (üye)
Kocaeli / Meraklı

Ben DSLR bir makine aldım. Bir arkadaşım bana sordu kaç para verdin buna? ben işte verdim bişiler...... diyim miktarı söledim? ufff nası iyi video çekiyomu bari? yok bu sadece fotograf çekiyo video çekmez. Arkadaş başladı gülmeye kazıklamışlar seni 200 ytl lik makineler bile süper video çekiyo

Tarih: 29 Nisan 2008, 00:34 - İp: 85.***.**1.176
wolwerine2
wolwerine2 (üye)
Eskişehir / Amatör

video kamera al sen.Boşver foto makinayı ...

Tarih: 29 Nisan 2008, 00:34 - İp: 88.***.**3.134
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aykutbuy o arkadasına selam soyle..
sor bakalım camasır makinesi kac kanal gosteriyomus?

Tarih: 29 Nisan 2008, 00:54 - İp: 88.***.**6.154
extreme90
extreme90 (üye)
İstanbul / Amatör

Yorumlarınız için herkese çok teşekkürler, iyiki varsınız ...

Tarih: 30 Nisan 2008, 10:42 - İp: 85.***.**5.117
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

biz bi çamaşır makinesi aldık HD görüntü kalitesi var gaijin alemsin valla

neyse, dslr makinelerin sensörleri bu iş için uygun olmadıklarından çekemiyorlar, tasarlanırken de zaten sadece foto amaçlı yapılıyorlar. yoksa teknik olarak bir kısıtlama yok.
ama eğer video çeken profesyonel kalitede bir makine arıyorsan yeni dslr-like makinelerin fotoğraf kaliteleri ortalama bir reflex objektifin kalitesini yakaladı. dedikleri gibi fuji s100 mesela, güzel bir örnek

Tarih: 30 Nisan 2008, 11:58 - İp: 81.***.**7.8