zoruhan
zoruhan (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr-mac

merhabalar,

bir konu da yardımınızı almak istiyorum, küçük bir stüdyom var kullandığım makinam sony

A200 makinamı da seviyorum sorum şu ; çektiğim pozları makinamı tripottan

çıkartmadan bilgisayarım da görmek istiyorum yani deklanşöre bastığımda bilgisayara

düşecek, tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkür ederim...

#zoruhan' tarafından 15.09.2009 11:04:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2009, 14:15 - İp: 78.***.**8.112
zoruhan
zoruhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sorduğum konuyla ilgili bilgiyi Scott Kelby' nin Dijital Fotoğrafçının El Kitabı isimli kitabında buldum şöle; bu özellik Canon da EOS wiever yazılımı ile makinayla fiyata dahilmiş, Nikon da ise Nikon camera control pro yazılımı sitesinden satın alınıyomuş, fakat başka markalarda varmı bu özellik bilmiyoruz.

Tarih: 15 Eylül 2009, 11:11 - İp: 78.***.**3.114
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Sony'nin Remote Camera Control programı ile yapılabiliyor. Ama sadece A700 ve A900 için geçerli. Fotoğrafı çekmeden önce gerekli ayarları makine üzerinden değil de bilgisayardan yapabiliyorsunuz, yaptığınız ayarlar makineye iletiliyor ve fotoğraf o ayarlarla çekildikten sonra bilgisayarın monitöründe görülebiliyor. Çekilen fotoğraf aynı zamanda bilgisayara kaydedilmiş oluyor.

Amaç sadece çekilen fotoğrafın anında bilgisayar ekranında görülmesi ise (ki, sizinki sanırım öyle) bu Yukarıda sözünü ettiğim program ve de A700 veya A900 olmadan da yapılabilir. Fotoğraf makineniz ile birlikte verilen kabloyu kullanarak, makinenizin video çıkışını bilgisayarınızın (veya başka bir monitörün) video girişine girebilirseniz fotoğrafı çektikten sonra, görüntü makinenizin LCD ekranı yerine bağlı olduğu monitörden görünecektir. Ben denemedim ama olmaması için bir neden göremiyorum.

#ocaklilar' tarafından 16.09.2009 22:49:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Eylül 2009, 22:47 - İp: 95.***.**7.169
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Turkiye'de satıldığını daha duymadım ama aklınızda bulunsun ... En ucuz çözüm ...

Tıklayın

Tarih: 17 Eylül 2009, 08:01 - İp: 209.***.**8.194
  • 1