freego
freego (üye)
Aydın / Meraklı

Dslr Den Baskı Nasıl Yapılıyor

Sayın arkadaşlarım
Dslr alıcam ama çektiğim fotoğraflar nereye kayıt oluyor sonra nasıl yazdırılıyo flash kartlar ve memory sticklerin fonksiyonları nelerdir

Saygılar

Tarih: 18 Mart 2005, 11:47 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

arkadaşım bence sen dslr alma ya. çünkü daha fotoğrafların nereye kaydolduğunu bilmiyorsun. senin için bu taknoloji fazla ben söliyim.

Tarih: 19 Mart 2005, 23:58 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

freego kendi bilgilerimle yardımcı olmaya çalışacağım. Dijital makinelerde film yerine hafıza kartları var. Eğer yeni çıkmadıysa toplam 18 tane çeşit olduğunu biliyorum. (Arkadaşta 18in1 Card Reader var çeşit sayısını orada gördüm) Yazdırma olayı yazıcıdan yada fotoğrafçıdan yapılabiliyor. Konu hakkında bilgin olmadığını düşünerekten DSLR al yada alma demeyeceğim, karar kendine ait, yanlız kullanabileceğin makineyi almanı tavsiye ederim.

Tarih: 20 Mart 2005, 18:58 - İp: yok
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

forumun en dibini karıştırıp buldum bu konuyu
çekilen görüntülerin kağıda bastırılmasının en kolay yolu makineyi teknolojiyi takip eden bir fotoğrafçı dükkanına (tab yapan minilabı olan bir yere) götürüp "içindekileri karta basarmısınız" diyerek eline vermektir..
oradaki yetkili veya bilgili arkadaş makinayı alacak içinden hafıza kartını çıkartacak kart okuyucuya takacak veya varsa usb gibi bir bağlantıyla bilgisayara bağlayacak. Sonra gördüğü ve istediği(niz) foto dosyalarını bilgisayarına kopyalayıp printere yollayacak herhangi bir program aracılığı ile (örnoşotop)

bütün bunlar tamamda benim merak ettiğim BlueToth (doğrumu yazdım bilmem) lu DSLR ler varmı.. bu "bulutut" dosya kopyalamaktan başka işe yarıyormu.. mesela uzaktan kumanda..

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:10 - İp: 81.***.**2.110
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

freego kartların foksiyonları çekilen resimler karta kayıt olur otomatik olarak o kartla herhangi bir kodak expreess baskı yaptırabilirsin kart sadece hafızadır tıptı bilgisayarın harddiski gibi birşeydir hafıza kartından baskı yaparlar

Tarih: 27 Ağustos 2006, 15:42 - İp: 85.***.**1.232
phaon
phaon (üye)
Yurtdışı / Amatör

Avrupada baskı yapmak için özel makinalar var. Hafıza kartını takıp çıktıyı kendiniz alıyorsunuz, sonrada ücretini ödüyorsunuz, oldukça da ucuz 10 cent falan sanırım. Hemen hemen her büyük markette ve teknoloji marketlerinde var. Eminim yakında Türkiyede'de yaygınlaşır.

Tarih: 18 Ekim 2006, 19:10 - İp: 217.***.**4.103
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

meraklisi, ben 55in1 kart okuyucu gordum gecen gun

Tarih: 19 Ekim 2006, 10:08 - İp: 144.***.**1.201
  • 1