is_system
is_system (üye)
İstanbul / Meraklı

D90 Yazılımı Nerde Yeniden Yükletsem

arkadaşlar merhaba,

ben d90 cihazımı 2.el almıştım ve şu aralar bakıyorum sanki netlikte sıkıntıları var. menüde bir bölme için, içine girip ayarını degiştirirseniz renk dengesi bozulabilir demişler. yazılımını yeniden yükletmedendedüzelmiyormuş. acaba diyorum bununla mı alakalı, yoksa benim gözler mi bozulmay başladı yavaş yavaş bide makinaya bakım pek yapılmadı. 17500 shutter civarında şuan cihaz. diyorum bende yazılımını sıfırdanmı kurdursam.. bilgi vericek arkadaşlar var mı.. yada d90 da şu şu ayarlar şöyle olmalı ondan kaynaklanıyor olabilir diyeceginiz bir şey varsa denemeye hazırım.

şimdiden çok tşkler

Tarih: 15 Şubat 2013, 11:18 - İp: 85.***.**8.140
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Çok seneler önce gitmiştim yanılmıyorsam Doğubank'ın sokağındaki bir binanın 2ci katında Nikon'un resmi servisi var kafanızı kaldırsanız tabelasını görürsünüz orada yükletebilirsiniz. Çevredeki dükkanlara da sorabilirsiniz Nikon servisi nerede diye.

Tarih: 15 Şubat 2013, 13:08 - İp: 78.***.**6.222
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

17500 shutter çok düşük bir rakam bu shutterla falan bir bozulma olmaz. netlikle renk dengesinin alakası yok. netlikte azalma var diyorsan bunun yazılımlada akalası yok... focusu bir kontrol ettir...
objektif ve makina kalibrasyonu...
firmware i d90 buradan indirebilirsin:
http://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/13783/~/current-firmware-downloads-available-for-nikon-products

bir yararı olacağını sanmam...

#buzlucam' tarafından 15.02.2013 16:32:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Şubat 2013, 16:26 - İp: 88.***.**7.19
  • 1