thedays
thedays (üye)
İstanbul / Amatör

D90 Shutter Sayısı Yardımı

Öncelikle herkese merhaba demek,

Ve sizlerin affına sığınarak bir soru sormak istiyorum.

Daha önce forumda karşıma çıkmıştı bu soruyla ilgili bir cevap ama bugun aramama rağmen bulamadığım için bu soruyu sorma ihtiyacı duydum forumda var diye ters yaklaşabilcek arkadaşlar bu lafımı ciddiye alırsa sevinirim.

Soruma gelince; Geçtiğimiz hafta sonunda hayalime kavuştum ve D90 aldım.

Bir fotoğraf çektiğimde ve sildiğimde tekrardan yeni bir fotoğraf çektiğimde silmiş olduğum fotoğrafın numarasıyla numaralandırılıyor. Örnek veriyorum ''DSC_0051'' ise çektiğim fotoğrafa verilen isim ben bunu silip tekrar bir kare çektiğimde ismi yine ''DSC_0051'' oluyor. Yada hafıza kartını boşalttığımda tekrar başa sarıyor. Ben shutter'imin hangi sayıda olduğunu takip etmek için. Bu rakamları hangi menüden ayarlayabilirim sürekli yeniden rakamlandırılsın istiyorum. Forumda bununla ilgili yazı gördüğümden eminim bu yüzden böyle birşey oluyor mu diye sormayacağım fakat bilen arkadaşların hangi menüden nasıl ayarlayacağımı tarif etmesini rica ediyorum. İlginiz için teşekkürler ışığınız bol olsun

Tarih: 5 Ekim 2011, 17:57 - İp: 78.***.**3.226
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Menüden d- Shooting/display e girin. 7. sıradaki File number sequence ayarını değiştirin

Tarih: 5 Ekim 2011, 19:15 - İp: 78.***.**5.94
thedays
thedays (üye)
İstanbul / Amatör

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgi doğrultusunda ayarladım ve oldu tekrardan teşekkürler Umarım ki bu konuda başka yardıma ihtiyacı olanlar bu başlığı görerek yardımınızdan onlarda faydalanır. Işığınız bol olsun

Tarih: 5 Ekim 2011, 19:37 - İp: 78.***.**3.226
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Çoğu kişi sorunu hallolunca, birdahaki sorununa kadar girmez foruma, cevap yazmak bir kenara..

Düşünceniz güzel, ayrıca yardımcı olduğuma sevindim, iyi akşamlar

Tarih: 5 Ekim 2011, 21:09 - İp: 78.***.**5.94
  • 1