czazaki
czazaki (üye)
İçel / Amatör

D90 Kapanma Sorunu!!!

Sebebini hala anlayamadığım, değişik zamanlarda değişik sıcaklık koşullarında ve değişik çekim modlarında makinam kendiliğinden kapanıyor, yaklaşık bir saat sonra eski haline geliyor, benim gözlemlediğim kadarıyla herhangi bir ısınma problemi, veya pil problemi değil, farklı objektifle denediğimde de aynı sorunla karşılaştım, hafıza kartımıda değiştirdim, 4gb class 10 aldım ama gene aynı sorun devam ediyor acil yardım, son zamanlarda daha çok olmaya başladı, bu konuda bilgisi olanlar veya ne yapmam gerektiğini bilen varsa şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 13 Haziran 2011, 23:04 - İp: 81.***.**3.157
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Nasil bir kapanma bu?Cekim yapamayacak sekilde on konumunda iken kendini kapatiyorsa mutlaka ciddi bir sorunu vardir guc kaynagi yada kisa devre falan gibi.Objektif yada hafiza kartinin bu olayla herhangi bir baglantisi olacagini zannetmem.Objetif olsa makina hata verir ,kart olsa yine bir uyari verir ekranda ama makinayi kapatmaz oyle.Sensor isinmasina bagli uzun kullanimlarin oldugu bir durumda belki kapatir sensoru korumak icin ama video falanda cekmedikten sonra yada ekrandan cekim ozelligini kullanmadiktan sonra bu sorunlada karsilasilmamasi gerekir.Fazlada zorlamaya gerek yok makinayi acikcasi ve bir servise goturmekte fayda var.Siz farketmemeissinizdir belki ama makina ya dusmus biryerine zarar gelmistir yada bir sert darbe ile bir yeri sakatlanmis olabilir yani olasilik cok...

Tarih: 14 Haziran 2011, 02:49 - İp: 221.***.**3.132
czazaki
czazaki (üye)
İçel / Amatör

Aynen öyle on konumundayken, donup kalıyor, üst lcd de görüntü duruyor sonra pili çıkarmak zorunda kalıyorum , ama ondan sonra açılmıyor, sanırım servise götürmek en mantıklısı olacak teşekkürler...

Tarih: 14 Haziran 2011, 06:35 - İp: 78.***.**8.229
  • 1