ozansahinarc
ozansahinarc (üye)
İzmir / Amatör

D90 İlk Ayarlar Nasıl Olmalı

uzun araştırmalar ve bayağı yoğun kafa karışıklığından sonra bugün gittiğim elektronik mağazasında eşimin ve satış temsilcisinin şaşkın bakışları atında soğukkanlılığımı korumaya çalışarak makine seçimi konusunda yüzlerce kez dile getirilen ele oturma, body kalitesi, hissiyat ve makineye ısınma denemeleri sonucunda 1 aydır karar veremediğim 500d mi d90 mı çıkmazından d90 alarak kurtuldum çok şükür
makinenin ilk ayarları konusunda tecrübeli arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum teşekkür ederim

Tarih: 22 Ocak 2011, 16:04 - İp: 78.***.**7.219
keino
keino (üye)
İstanbul / Amatör

Bol bol karıştır fotoğraf makinesini. Kulanım kılavuzunu da bol bol karıştır. Daha sonra beraber karıştır...

Tarih: 22 Ocak 2011, 23:24 - İp: 217.***.**7.176
baynikon
baynikon (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

oncelikle hayirli olsun, Auto modda cekerseniz renkler biraz soluk, renk dolgunlugu isterseniz, Menu bolumunden set picture kontrol dan Vivid ayarini secebilirsiniz.(Not AUTO modda bu vivid ayari calismiyor P,S,M modlarinda calisiyor.)

Tarih: 23 Ocak 2011, 04:47 - İp: 99.***.**3.22
ersinkaplan
ersinkaplan (üye)
İstanbul / Amatör

Makinanız hayırlı olsun.
Benim size tavsiyem kullanma kılavuzunu baştan sona bir okuyun.
İlk ayardan ne kastettiğiniz tam olarak nedir. Makina zaten belli ayarlarda geliyor. Bunlardan bazılarını yapacağınız çekime göre kendiniz değiştiriyorsunuz. Bu dediklerim, kılavuzu okuyunca daha anlamlı olacak. Ancak makinanın kendi orjinal kılavuzunu okumak biraz zaman alır. Bunun yerine başlangıç olarak kısa d90 kılavuzlarıvar, özet halinde. Forumda aratırsanız bulabilirsiniz. Sorularınıza böylece kısa yoldan çözüm bulmuş olursunuz. Ama sonrasında esas kılavuzu okuyun mutlaka.
Mod olarak da auto değil de P yi kullanın, başlangıç için.

Tarih: 23 Ocak 2011, 23:13 - İp: 94.***.**2.55
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ben ilk tarih ayarlarini yapmistim sanirim
Sonra makinayi yari otomatik P moduna alip istedigim renk ayarinida belirledikten sonra bi daha da fazla kurcalamadim...Bazen A moduna alip keskinlik icin f degerini yukseltirim flasli gece yada grup cekimlerinde falan...
Simdi ben bu kadar basit 3 hareketle isi bitirirken baska konularda neden insanlar hala DSLR kullanabilirmiyim acaba diye suphe ile yaklasirlar bu makinalara anlamak gercekten zor...

Tarih: 26 Ocak 2011, 06:18 - İp: 221.***.**6.23
  • 1