canerik
canerik (üye)
Ankara / Amatör

D90 Elimden Düşürdüm Lens Hakkında Soru

Arkadaşlar Merhaba;

D90 fotoğraf makinemi çantasına koymak isterken elimden düşürdüm ve lensinde bazı kırıklar meydana geldi. Ekte incelemeniz için fotoğraflarını koyuyorum ama evdeki diğer makine ile ancak bu kadar çekebildim. Lensi makineye takabiliyorum, fotoğraf da çekiyor sorunsuz ama makineye takarken garip sesler geliyor tabiki kırılan yerden dolayı..

İlk sorum sizce bu önemli bir problem mi ve Ankara'da buna nerede baktırabilirim? Garantisi bitmedi garantiye mi yollasam daha iyi olur yoksa iyi bir tamirci bulunur mu?

İkinci sorum da bu düşme olayı lenste ve makinede benim göremediğim başka sorunlara yol açmış olabilir mi kontrol ettirmem gereken bir yeri var mıdır?

Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim, mutlu günler !

Tarih: 31 Ocak 2012, 13:39 - İp: 85.***.**6.241
trojaner
trojaner (üye)
Almanya / Amatör

Merhaba
Gecmis olsun, yeni objektiflerde genelde bu sorun var, cok zayif yapilmis az bir zorlamada veya düsmelerde kiriliyor.
Objektifiniz 18-55 mi veya 18-105 yada 18-200 mü .
Burda yani Almanyada o kirilan kisim yani makineye takilan yer satiliyor ben aldim ve bir objektifin degistirdim oldu.
Isterseniz size de bu parcayi tedarik edebilirim.Makinenize bir sey olmamistir herhalde baska bir objektifiniz yokmu denemek icin.Benimle isterseniz tabii irtibata gecerseniz MSN le yardimci olmaya calisirim.
selamlar
[email protected]

Tarih: 31 Ocak 2012, 20:56 - İp: 80.***.**5.146
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sanırım 18-105 kullanıyorsunuz. plastik agızın dişleri kırılmış gibi gorunuyor. servisine gotururseniz garanti kapsamı dısına alırlar. bir fiyat belirtirler. dısarıda işinin ehli bir tamirciye gotururseniz daha dusuk bir fiyat alabilirsiniz.

zaten servis size tamir ucretini belirtir ve tamir edilip istemediginizi sorar, kabul ederseniz tamir ederler. etmezseniz makinenizi alır cıkarsınız. burada bizim kafamızdan sallayacagımız tutarlardansa gidip bir servise gostermeniz daha mantıklı.

ankarada "bora teknik" var sakaryadaki isbankasının karsısında.
burukay var necatibeyde yanlıs hatırlamıyorsam 21 numarada.

bunlara goturup bir fiyat alabilirsiniz.

Tarih: 31 Ocak 2012, 21:40 - İp: 78.***.**8.0
  • 1