aliefe
aliefe (üye)
İstanbul / Meraklı

D80 Seri Çekim

arkadaşlar nikon d80 makina aldm ve makinayı yavaş yavaş öğreniyorum ama seri çekim yapmayı bir türlü bulamadım,canon eos 400D 'nin seri çekim modu çok iyiydi bu makinayıda öyle kullanamıyomuyuz?

Tarih: 7 Haziran 2008, 18:06 - İp: 85.***.**0.185
erdem55
erdem55 (üye)
Samsun / Amatör

Sağ üstte menü ekranının yanında,AF düğmesinin hemen önündeki düğmeye ikidefa bastığınızda bilgi ekranında seri çekim sembolünün çıktığını göreceksiniz.Bu işaret çıktığında seri çekim yapabilirsiniz.

Tarih: 9 Haziran 2008, 21:22 - İp: 88.***.**8.223
bocukboga
bocukboga (üye)
Bursa / Amatör

seri çekim düğmesine basıyorum fakat deklanşöre basılı tututuğumda seri çekim yapmıyor. menüde bir ayarımı var diye çok baktım ama bulamadım. yardımcı olabilirmisiniz

Tarih: 10 Kasım 2008, 13:36 - İp: 88.***.**9.98
zaphod
zaphod (üye)
İstanbul / Amatör

eğer d60 ile aynı menüyü kullanıyorsa iso ayarını yaptığın penceredeydi sanırım seri çekim modu. "ok" için doğru tuşa bastığından emin ol alternatifleri kullan. (saniyede 3 kare çekiyor elindeki makina)

Tarih: 16 Kasım 2008, 11:10 - İp: 85.***.**0.29
network_foto
network_foto (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Seri çekimler için ayrıca bir menüsü bulunmamaktadır. erdem55 arkadaşımızın tarif ettiği düğmeye arka arkta bastığında üstteki ekranda arka arkaya iki tane kare resmi göründüşünde bırakın. Deklanşöre basılı tutarak hafıza kartınızın alabildiği kadar arka arkaya resim çekebilirsiniz.

Tarih: 4 Ocak 2009, 17:58 - İp: 81.***.**2.58
beelzebull
beelzebull (üye)
İstanbul / Amatör

ortamda ışığın yeterli olduğu zamanlarda ya da flashı açarak seri çekim yapmanız mümkün aksi taktirde haklısınız seri çekim yapmıyor makina.

Tarih: 1 Mart 2009, 03:03 - İp: 88.***.**4.3
ramadzo
ramadzo (üye)
İstanbul / Amatör

Bir eklemede ben yapayım ; menüden Long Exposure' yi off yapın, yoksa seri çekimleriniz yavaş kalıyor.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 01:17 - İp: 88.***.**6.214
  • 1