x_brknt
x_brknt (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

D70s'ler Ne Malı?

Merhabalar aydınlarfoto'dan almayı düşündüğüm D70s'lerin ve piyasada satılanların ne malı olduğu konusunda bilgi verebilecek arkadaşlarım var mı? Duyduğum kadarıyla D70'ler japon D70s'ler ise Cin malıimiş.

Tarih: 9 Ocak 2006, 15:11 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

arkadasim;
buyuk firmalar icin uzakdogu ozellikle cin yatirim icin cazip bir yer haline geldi.yatirima destek verilmesi arti ucuz isgucu ve enerjinin kullanilmasi cogu firmayi buralara cekti gunumuzde..cinde eskiden oldugu kapali ekonomisini boylelikle bir nebze olsun yikarak yatirimlari tesvik ediyor..
simdi sen diyosun ki sandisk in bilmem ne urunu artik uzakdoguda yapiliyor..kalitesi dustu urunler geri geliyor..
uretim endustrisinde boyle seyler her zaman olmustur..avrupada veya japonyada uretilen mallarin bazi serilerinde arizali urunler cikmata.cikmiyor degil ki...nikonun yakin zamanda bazi seride cikmis pilleri arizali uretildi..nikon kullanicilarini yuzustu biraktimi hayir..benim demek istedigim ne mali olursa olsun buyuk firmalar musteri memnuniyetini saglamak icin her zaman teknik destegini sürdürürler..sandisk de buna benzer bir uygulama kesin yapmistim kanimca..sen bunu iyice arastir bence..on yargili davranmak bence yanlis..
gorusmek uzere...

Tarih: 24 Ocak 2006, 20:00 - İp: 85.***.**1.96
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

guronline,
öncelikle sanırım biz tartışmayı fazla uzattık

söylediklerin doğru, ben düşüncelerine karşı çıkmıyorum. Ama konuyu iyice dağııtık biz, bahsettiğimiz şey bu değil.

Anlatmaya çalıştığım bir firma fabrikasını uzakdoğuya taşıyınca ister istemez mallarında üretim hata oranı yükseliyor, malum yeni düzen, yeni üretim. Ondan sonra destek verir, vermez o ayrı konu, büyük bir firmaysa zaten vermek zorunda.

Konu açılınca arkadaş demişti ki
"uzakdoğu fabrikalarında üretilen mallarda üretim açısından bir fark olur mu?
Bu konuda ben olur diye düşünüyorum,
ve sen de diyorsun ki
"uretim endustrisinde boyle seyler her zaman olmustur"
Bu konuda hemfikiriz sanırım.

Fakat sen aynı sorunun Avrupada ki fabrikalarda da yaşandığını ve büyük firmaların her şekilde müşterisine destek verdiğini söylüyorsun.
Ben ise önceden "büyük bir firma müşterisini zor durumda bırakabilecek üretim hatalarına yer vermemeli" diyordum. Ama şu an senin ikna yeteneğin sayesinde sanırım bu düşüncenin biraz sert olduğunu, hepimizin insan olduğunu farkettim. :$

Önyargı hakkında verdiğin tavsiyeyi düşüneceğim, ama ben sandisk firmsınada öyle bariz bir tutumum yok aslında...
Aslında sen şu konuda şöyle demiştin .....

Yok yok, bırakmayacağım tartışmayı, bir yere kaçamazsın guraonline kaçma bak....

...diye uzar gider

Tarih: 25 Ocak 2006, 11:39 - İp: 85.***.**4.21
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili crussor;
o kadarda sert cikismadim...istanbullardan oyle mi algilandi
...
neyse tartismayi uzatmadan arkadasca bitirelim bu isi..
her isteyen istedi mali almakta ozgur..
...
bu arada x_brknt da konuyu acti soteye yatip bizim cekismemizi izliyo: fisssss
...
sahan gibi bitireyim olayi;
yaw crussor taammmam yaa..al tamam kalitesiz...tamam al yawwwww...uhhh..heeehh.al git sandiskini yuru..yiteerr yaaw..
..
kirdiysam ozur dilerim..gorusmek uzere...

Tarih: 25 Ocak 2006, 14:41 - İp: 85.***.**1.96
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Selamlar,
ya guronline ben kendi düşüncemin sert oluğunu belirtmek istemiştim, sen niye üzerine alınıyorsun ki

x_brknt konusunda sana katılıyorum, bak x_brknt yok öyle bedavaya izlemek, hadi bakalım pamuk eller cebe

Bu arada isteyene guronline vs. crussor isimli pc oyununu satıyorum, hatta "guronlie, we love you" tişörtü veya "crussor the best" posteri (bizzat imzalı) de satabilirim.

Madem şahan izliyorsun, bu da benden olsun:
"Bagh, guronline yeminlen bozuşuruz, yasemin hanım, he, bu guronline var ya....."

Rica ederim, umarım ben rencide edici konuşmamışımdır.
Görüşeceğiz guronline....

Tarih: 25 Ocak 2006, 15:20 - İp: 85.***.**4.21
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

degerli crussor;
"Görüşeceğiz guronline...." derken bana kin besledigini hissediyorum..
benimlen polemigine girme crussor...hangi biriniz geldi burda bu platformada konusuyo.....
...
tabi saka bunlar crussor...dostlgumuz daim olsun...
gorusmek uzere..

Tarih: 25 Ocak 2006, 15:28 - İp: 85.***.**1.96
x_brknt
x_brknt (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

bakalım saç başa ne zaman gireceksiniz diye bekledim ama yok çıkmadı bişey
gerçekten dediğiniz gibi asıl olan müşteri memnuniyeti aynı zamanda yoksa bu ürün japon olsada hiç ağrızalanmıyacak anlamına gelmiyor.

Tarih: 26 Ocak 2006, 13:17 - İp: 85.***.**2.98
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

ya guronline bu x_brknt ne diyor ya, okudun mu ne yazmış
bak x_brknt, sen bizi tanımıyorsun, bulaşma bize

Tarih: 26 Ocak 2006, 21:30 - İp: 81.***.**2.233
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

okumammı....
saldir crussor,kacmasin...

Tarih: 26 Ocak 2006, 21:35 - İp: 85.***.**1.96
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

[>:D

Tarih: 26 Ocak 2006, 21:59 - İp: 85.***.**5.135
cesmeli
cesmeli (üye)
İzmir / Amatör

ya bence fabrikalar aynı ondan japan,çin diye ayırmayın teknoloji ve standart aynıdır bence...Tabi yanılıyor olabilirim.

Tarih: 27 Ocak 2006, 12:06 - İp: 88.***.**4.107