onedesign
onedesign (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

D70s mi Yoksa Canon 350 D Mi

arkadaşlar yakın zamanda bir makine almayı planlıyorum haftalardır araştırma yapıyorum fakat kullanıcılara da bi sormak istiyorum siz hem studyo hem de dış çekimlerde kullanabilecegim bir makina olmalı lens faktörleri de işin içine girince tamamen karışıyor bu nedenle sağlıklı bir karar vermek istiyorum nikon d70 modelini de canon 350 d yi de kullandım gönlüm nikondan yana siz ne dersiniz sevgili ustalar bi öneriniz varsa lütfen yazın...

Tarih: 15 Temmuz 2006, 17:39 - İp: 85.***.**3.59
teodoros
teodoros (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Bakın bu tartışma mercedes mi bmw mi gibi birşey..Ancak eğer bana içtenlikle güvenirseniz d70s alın derim.Daha çok keskinlik,güçlü lensler ve en önemlisi güçlendirilmiş gövde nikondur.Yıllardır profesyonel olarak d2x ve d70 serilerini kullanıyorum..Nikondan şaşmayın..

Tarih: 15 Temmuz 2006, 18:00 - İp: 88.***.**8.173
e0s
e0s (üye)

Merhaba..
Karar vermek güç.Ancak Bende 350D almanızdan yanayım..
Neden derseniz.
*Canon 7 Af noktası,Nikon 5 nokta af
*Canon 100-1600ASA,Nikon 200-1600(düşük asa avantajdır)
*Optik: Nikon üzerinde gelen daha kaliteli ancak arada fiyat farkıdandan kaynaklanan bir sebep
*Canon optikleri Nikon optiklerden daha hızlıdır.
*Yüksek Asa çekimlerde Canon Daha temiz Görüntüler verir.
*8,0mp çözünürlük belki bir avantaj olarak görülebilir.
*WB balans düzeltmesi Canon makinada +3,-3 kademede ve 9 kademe magenta,yellow,kırmızı ve yeşil girebiliyorsunuz.
*Siyah beyaz fotograf çekebiliyor ve üzerinde filtreleme yapabiliyorsunuz.
Bütçeniz müsait ise 350D yi 17-85 objektif ile incelerseniz Nikon D70 18-70 kitten daha iyi bir makinaya sahip olmuş olursunuz fikrimce.
Saygılarımla.

#e0s' tarafyndan 15.07.2006 18:57:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2006, 18:12 - İp: 85.***.**3.100
srknata
srknata (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Canon Eos 350D

Tarih: 15 Temmuz 2006, 18:34 - İp: 195.***.**6.178
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Profesyonel olarak kullanacağınızı düşünerek eğer bütçeniz müsaitse 350D yerine 20D ya da 30D ve D70S yerine D200'ü düşünmenizi tavsiye ediyorum. Profesyonel kullanımda çekeceğiniz fotoğraf sayısı düşünüldüğünde, sadece perde ömrü için bile bu tercihleri yapmaya değer.

Bu arada daha önce Nikon ya da Canon Film SLR kullandıysanız elinizdeki lensleri DSLR gövdeyle de kullanabileceğinizi düşünerek karar vermelisiniz.

Tarih: 16 Temmuz 2006, 02:58 - İp: 85.***.**6.207
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Gönlünüz Nikon'dan yana ise tereddüt etmeyip Nikon alın.
Makineye ısınmak bence önemli bir faktör.

Tarih: 16 Temmuz 2006, 03:28 - İp: 85.***.**6.251
engin 13
engin 13 (üye)
İzmir / Amatör

mffoto ya katılıyorum... güzel fotoğraf çekebilmek için kafanızda soru işareti kalmadan makineyi sevmeniz lazım...
yok ben alışırım 350d de olur derseniz... 350 d yi tavsiye ederim 8.0 Mp bana göre fotoğrafım kroplanmasında avantaj sağlıyor...

ayrıca cmos olmasıda 350d ye ayrı bir artı getiriyor...
yanlışım olursa düzeltin.... ccd de ışık algılayıcılar nokta şeklinde iken cmos da petek seklinde nitekim ışık algılayıcıları birleştiğinde birinde boşluklar oluşuyor diğerinde oluşmuyor... bir de cmos'un daha az enerji harcadığını biliyorum....

Tarih: 18 Temmuz 2006, 17:31 - İp: 85.***.**8.8
e0s
e0s (üye)

Cmos Daha az enerji harcıyor bu sebepten dolayı daha az ısınıyor ve bu sebepten dolayı daha az parazit üretiyor.
CCD daha çok ısınıyor ve piksellerin şişmesi sonucu parazit daha çok oluşuyor.
Cmos sensörde Pil süreniz daha uzun olur ve çok temiz görüntü alırsınız,tabi Canon'un ürettiği ve geliştirdiği Cmos.
Ayrıca Herkes bilir ki Dijital fotograf makinaları renk körüdür.Oluşan görüntü filtreden geçirilerek renklendirilir ve bilgi işlemci tarafından hafıza kartına kaydedilir.Ancak:
Bu digital bilginin sensör üzerinden aktarımı şöyledir,CCD de fotografa ait toplanan rengklerin hepsi toplanıp tek bir kanal üzerinden gönderilirken,CMOS sensörde Canon'un geliştirdiği Cmos sensörde Her piksel başına düşen renk kendi yolu üzerinden aktarılır.
Bu kalitede kayıp olmamasını sağlarken Canon un Fotograflarının Soft,doğal ve temiz olmasının sebebide budur. Bu Canon Firmasının Fotograf anlayışıdır.Canon soft ,doğal,temizdir demiş.Nikon Fotograf Canlı renklere sahip Doygundur demiş.
Taktir alacak kişinindir.

Tarih: 18 Temmuz 2006, 22:27 - İp: 85.***.**1.242
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar yakın zamanda bir makine almayı planlıyorum haftalardır araştırma yapıyorum fakat kullanıcılara da bi sormak istiyorum siz hem studyo hem de dış çekimlerde kullanabilecegim bir makina olmalı lens faktörleri de işin içine girince tamamen karışıyor bu nedenle sağlıklı bir karar vermek istiyorum nikon d70 modelini de canon 350 d yi de kullandım gönlüm nikondan yana siz ne dersiniz sevgili ustalar bi öneriniz varsa lütfen yazın...

Bunu daha önce de yazdım ve görüldüğü gibi 350 d ve d 70 karşılaştırması felsefi bi hal aldı bundan sonrası olaya felsefi yaklaşmakla çözülebilir

Tarih: 19 Temmuz 2006, 01:15 - İp: 85.***.**5.66
m.yapici
m.yapici (üye)
Muğla / Amatör

işte böyle oluyor canon nikon tartışmaları.bir deçok komik bişey var canonculara nikon deyince,nikonculara da canon deyince bir sinirleniyolarlar ilginç tepkiler veriyorlar.çok komik oluyor.
ben 350d kullanıorum gerçekten çok güzel bir makina.tek kusuru gövdesi bence.fazla sağlam gelmiyor bana ve fazla küçük.ama çekim kalitesi tartışılmaz çok rahat.hadi kolay gelsin sana

Tarih: 29 Temmuz 2006, 15:59 - İp: 85.***.**5.170
fotoxion
fotoxion (üye)
İstanbul / Meraklı

Bende tek lensli fotoğraf makinemi boynumdan çıkarıp bir slr makina almayı düşünüyorum. Aynı şekilde bende Nikon D70s ile Canon EOS350D arasında kalmış bulunuyorum. Yazıları okudum. Arkadaşı bilmem ama benim kafamı çok karıştırdınız :=) Ben kendimce araştırma yaptım. Çekilen resimleri inceledim. Canon daha yumuşak resim çekiyor ama doğal gibi durmuyor sanki üzerinden filtre uygulanmış gibi. Ama nikon öyle değil! D70s ile çekilmiş fotoğrafları dikkatlice inceledim. Işık almayan gölge kalan yerler çok doğal duruyor. Bu da dikkatimi çekti haliyle. Yani Nikon daha iyi gibi duruyor. Megapixel olayına gelince, herşey megapixel demek değil :=)

Tarih: 2 Ağustos 2006, 00:02 - İp: 85.***.**6.190