vlkn44
vlkn44 (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 Back Focus Hk.

Arkadaşlar selam,

Foruma yeni üye oldum, Powershot SX30'umu satıp Amazon.com üzerinden D7000 siparişi verdim. Cuma günü elimde olacak.

Bununla birlikte sizlere sormak istediğim bir soru var. Bu konu bir kaç kez daha tartışılmış forumda ancak bu backfocus konusunda nikon tarafından yapılmış herhangi bir geliştirme firmware upgrade v.s var mı? Yada yeni serilerde de bu hata devam ediyor mu?

Açıkçası ürünü aldıktan sonra bu tartışmayı gördüm ve rahatsız edici oldu. Her ne kadar yabancı forumlarda bu problem tüm DSLR makinalarda vardır önemli olan doğru ayar v.b gibi yazılar okumuş olsam bile, burdaki değerli arkadaşların yorumlarını ve kullanan arkadaşların gözlemlerini merak ettim.

teşekkürler.

Tarih: 27 Haziran 2011, 14:48 - İp: 78.***.**7.149
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

BU SAYFALARA özellikle bakmanı oneriyorum...
SAYFA1
SAYFA 2

bu sayfalardan link verılen foto orneklerine(flickr) ozellikle bakmanı oneriririm..

Tarih: 29 Haziran 2011, 15:39 - İp: 85.***.**6.12
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Az önce telefon geldi Nikon servisten , gelin yeni lensinizi alın diye . Yere düştüğünü bile bile değiştiriyorlar ...Ne diyeyim

Tarih: 29 Haziran 2011, 22:09 - İp: 96.***.**4.180
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Az gelişmiş ülke statüsünden biz hiçbir zaman çıkamayacağız... Bize layık görülen bu.. Aslında yazmayım dedim ama demekki bizim insanımızın kaliteside bu... Makinadaki sıkıntıyı dile getirince ya neden yazıyorsun makinanın fiyatını düşüreceksin diye düşünen bir tüketici zihniyetinin HAK ETTĞİ BENCE ANCAK BU KADAR OLUR ZATEN... BİZDE HEM YASAL DÜZENLEMEDE BOZUKLUK VAR HEMDE İNSANIMIZDA.. Bizler hep yapacağı ucuz karların peşinde olan ama bazı erdemlerle birlikte daha büyük karları kaybeden basit düşünen bir topluluk olduk , yasal düzenlemelerde hep halkı bireyi gözeten değil sermaye yi gözeten düzenlemeler olduğu için bu ülkede hakkını aramak diye bir şey rüyadan ibaret , önce insan kalitesini yukseltmek lazım. ŞUNUDA SÖYLEYİM BİZ ESKİDEN BÖYLE DEĞİLDİK BU HALE GETİRİLDİK.

#buzlucam' tarafından 30.06.2011 11:03:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2011, 10:56 - İp: 85.***.**6.12
vlkn44
vlkn44 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar selam,

Bildiğiniz gibi bu D7000 Amerikadan aldım ancak bu cihazın içerisinden çıkan Amerikan tipi şarj aletini Türkiyede kullanabiliyomuyuz?
tşk.

Tarih: 1 Temmuz 2011, 21:39 - İp: 46.***.**9.230
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

fiş kordonunun ayrıldığı bir yer var 3-5 liraya turkiyede ona uyan fiş bulabilirsin, buyuk marketlerde bile var...

Tarih: 3 Temmuz 2011, 17:00 - İp: 88.***.**5.170