vlkn44
vlkn44 (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 Back Focus Hk.

Arkadaşlar selam,

Foruma yeni üye oldum, Powershot SX30'umu satıp Amazon.com üzerinden D7000 siparişi verdim. Cuma günü elimde olacak.

Bununla birlikte sizlere sormak istediğim bir soru var. Bu konu bir kaç kez daha tartışılmış forumda ancak bu backfocus konusunda nikon tarafından yapılmış herhangi bir geliştirme firmware upgrade v.s var mı? Yada yeni serilerde de bu hata devam ediyor mu?

Açıkçası ürünü aldıktan sonra bu tartışmayı gördüm ve rahatsız edici oldu. Her ne kadar yabancı forumlarda bu problem tüm DSLR makinalarda vardır önemli olan doğru ayar v.b gibi yazılar okumuş olsam bile, burdaki değerli arkadaşların yorumlarını ve kullanan arkadaşların gözlemlerini merak ettim.

teşekkürler.

Tarih: 27 Haziran 2011, 14:48 - İp: 78.***.**7.149
barbaros72
barbaros72 (üye)
İstanbul / Amatör

@ paperman

Böyle Tüccara can kurban..

Tarih: 29 Haziran 2011, 09:47 - İp: 193.***.**4.23
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

@ paperman
Offfff, offffff......

Tarih: 29 Haziran 2011, 09:58 - İp: 85.***.**6.12
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canada ,Amerika,oralarda dugunun olsun al bir D3S bas parayi,sonra isin bitince git geri ver bisey diyen olmaz...He bunu cok SIK yaparsan kayitlardan belli olur ama arada bir yaparsan zarari yok...Bestbuy falan sorgusuz sualsiz.Nesi var makinanin dediklerinde,bana fazla bu der gecersiniz...

Tarih: 29 Haziran 2011, 12:10 - İp: 221.***.**3.132
vlkn44
vlkn44 (üye)
İstanbul / Amatör

paperman, aslında çok güzel özetlemişsin, yazacakda pek bişey bırakmamışsın bu konuda bize.

Gitmişken bizim back focus problemini de sorduğun için ayrıca teşekkürler.

turk,
sende çok doğru söylemişsin aslında ama bide şöyle bakmak gerekmez mi?

- Türkiyede'ki vergiler yüzünden insanlar ister istemez orjinal ürün yerine spot ürünlere yada benim gibi yurt dışından kendisi getirme yöntemlerine baş vuruyo.

- Hal böyle oluncada Nikon, Türkiyedeki gerçek satış rakamları düşük olduğu için servis anlamında Kanada'ya gösterdiği özeni göstermiyo. Bu bir çok şirket için böyledir, ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi.

Tarih: 29 Haziran 2011, 12:12 - İp: 78.***.**7.149
vlkn44
vlkn44 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu arada bir türlü tam olarak anlayamadığım Back Focus olayını aşağıdaki video ile anlamış bulunmaktayım.

Benim gibi fotoğrafa yeni başlamış olan arkadaşlara yardımcı olabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=6gGO8jHtssE

Videodaki kişi özetle, üzeri kırmızı boyalı olan mermiye focus yapmasına rağmen bir arkasındaki merminin focuslandığını söylüyor.

Tarih: 29 Haziran 2011, 12:15 - İp: 78.***.**7.149
nagel
nagel (üye)
İstanbul / Amatör

Benimde kafama takılan konu Amazom.com dan aldığınız şey gümrüğe takılmadan nasıl elinize gelecek. 200$ üstü ürünler gümrükten geçemiyor çünki

Tarih: 29 Haziran 2011, 14:43 - İp: 88.***.**5.82
vlkn44
vlkn44 (üye)
İstanbul / Amatör

nagel, bunu daha önceki bir mesajımda yanıtlamıştım zaten.

"Ben yanımda getireceğim Amerika'dan. " diye.

Tarih: 29 Haziran 2011, 15:09 - İp: 78.***.**7.149
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Yetkili servisleri yerden yere vurmak en doğal hakkımız ancak yapmaları gerekeni yaptıkları zaman da haklarını teslim etmek gerek.
Bir kaç ay önce gücü çok azalmış olan SB-600 flaşımı Karfoya kargo ile yolladım. 2 gün sonra benim aramama fırsat kalmadan flaş tamir edilmiş şekilde elime ulaştı. Garantili ürün almanın faydasını görmüş oldum böylece.

Tarih: 29 Haziran 2011, 15:12 - İp: 88.***.**1.35
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

volkan o kadar uzağa gitmene grek yoktu back focus nedir diye aylardır forumda nikon d7000 in back focus problemini tartışıyoruz 30 ayakın sayfa oldu forumun şu aşagıdaki konusuna bak.... orada bir yığın ornek fotoda var.... hiç dikkatinizi çekmedimi?
net fotoğraf nikon d7000 problemleri BURAYA TIKLA

Tarih: 29 Haziran 2011, 15:13 - İp: 85.***.**6.12
vlkn44
vlkn44 (üye)
İstanbul / Amatör

buzlucam selam,

O forumun bi çok sayfasını okudum evet, ama o kadar çok sayfa vardı ki hepsini de okuyamadım haliyle.

Bununla birlikte yanlış hatırlamıyorsam senin gönderdiğin bir biblo resmi vardı, birde portre resmi. Dediğim gibi yeni başlamış biri olarak bu iki resime bakarak çokta iyi anlayamamıştım tam olarak nasıl bi sorun olduğunu ve nasıl etki ettiğini bu back focusun.

Bu nedenle youtube üzerinden makina ile ilgili videoları izlerken dikkatimi çekti bu video, benim gibi anlamayan varsa belki yardımcı olur diye paylaştım.

Bi sorun yoktur diye düşünüyorum

Tarih: 29 Haziran 2011, 15:18 - İp: 78.***.**7.149