isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

D70 S Makinemde Bir Sorunun Var.

Merhabalar arkadaşlar bende nikon d70s var bazen S ve A modlarında hem enstanteneye hemde diyaframa ayar verebiliyorumYani manuel moddan bir farkı kalmıyor ve enstantene ayar düğmesi ile diyafram ayar düğmesinin de yerleri değişiyor.Ben mönüye reset atınca durum düzeliyor.Acaba makinem mi bozuk yoksa proğramının güncellenmesimi gerekiyor yada bu olanlar normal mi ?Bi fikriniz varmı acaba?

Tarih: 10 Kasım 2006, 21:11 - İp: 85.***.**3.150
isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

Yaa bi bilen yokmu bu kardeşinizi aydınlatacak...
(gerçi biraz sabırsızlık yapdığımın farkındayım ama içimiçimi yiyor :D )

Tarih: 10 Kasım 2006, 22:13 - İp: 85.***.**3.150
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba;
makinede S modunda arkadaki teker normalde shutter i aayrlar..A da ise on tekerlek diyaframi...manuelde ise on diyafram,arka ise shutter i ayarlar...makinenin menusunde simdi tam hatirlayamadim bakmam lazim S veya A modunda bosta kalan tekeri istendiginde EV a atayabilme secenegi var..senin makinende de benze o durumda oluyor secenek..sen S veya A modunda iken bosta kalan tekeri cevirdiginde farkinda olmadan EV degerini degistirmis oluyosun..boylelikle makine shutter i veya diyaframi kendi ayarlamaya calisiyor olcume gore..bu yuzden makine bu modlarda manuel gibi kullanabildigin yonunde seni yaniltiyor..bence makinende sorun yok..eger kullanma klavuzun varsa bu konuya bak..
umarim yardimci oldum...kolay gelsin.

Tarih: 10 Kasım 2006, 23:43 - İp: 85.***.**4.104
isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

Merhabalar Emre bey çok teşekkür ederim ilginize haklı olabilirsiniz.Çünkü makinemin tüm ayarlarını oynamıştım bunun sonucunda ortaya çıkmıştı ama kitapçığı tam okumadığım için belkide böyle bir kusurla karşı karlıya kaldım.Tekrar çok çok teşekkür ederim.Sevgiler...

Tarih: 10 Kasım 2006, 23:56 - İp: 85.***.**3.150
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

rica ederim..sevindim adiniza...
tekrardan kolay gelsin iyi calismalar..

Tarih: 11 Kasım 2006, 00:03 - İp: 85.***.**4.104
  • 1