lagod
lagod (üye)
İstanbul / Meraklı

D5100 Dead Pixel

daha once cok konu acilmis farkindayim ama cozum bulamadim... d5100 alali 2 hafta oluyor ve gecen cekim yaparken fark ettim sol ust tarafta beyaz bir nokta var.. uzunpozlama yaptigim zaman kayboluyor genelde okudugum yerlerde uzun pozlama yapinca cikiyor demis arkadaslar... cok rahatsiz edici bir durum degil lcd ekrandan bakinca ediyorda bilgisayrda fark edilmiyor bile nerdeyse.. gercektende bu dead pixel mi yoksa basit yollarla duzeltme sansim var mi.. eger duzeltilebilecek biseyse yardimci olursaniz sevinirim...

Tarih: 3 Ağustos 2011, 01:20 - İp: 66.***.**6.200
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Boyle sikayetlerde bir zahmet sorunlu fotografi yapistiralim buraya.
Eger olu pixel ise,bu sorun cogu kullanicinin karsilastigi bir sorun ama pire kadar sorunu deve yapma meselesi gibi birsey oluyor tartisilmasi.Benim Nikon D90 imda var bi tane mesela ne ben goruyorum onu artik,nede burda 1 kez sikayet ettim bendede var diye.Hatta simdilerde gercekten goremiyorum ve acaba kendi kendini tedavimi etti diye dusunmekteyim!!!Hastanin rontgenini inceler gibi bakmayin fotograflara bence.Genelde karanlik ortamlarda ortaya cikarlar ki bu ortamlarda pixellere yuklenip yuksek iso kullanildiginda ne kadar net ve karincasiz sonuclar aliyorsunuz oda tartisilir...

Tarih: 3 Ağustos 2011, 06:01 - İp: 221.***.**3.132
lagod
lagod (üye)
İstanbul / Meraklı

haklisiniz aslinda tam fotografi koyma niyetindeydim ama tekrar cekim yapiyim dedim anlamadigim bir sekilde sorun gitti sonra gecede ayni sekilde denedim yuksek isoda gene birsey goremedim zaten o sekilde idare etmeyi dusunuyodum ama gitti.. sikayet etme sebebi daha iki haftalik makine de kaynaklanmis olmasi gercekten adamin canini skyor sonucta 100-200 tl lik urunler degi hak verirsiniz kil ... bilgi icin tessekkurer sitede yeniyim birdahakine daha sorumlu davranirim ...

Tarih: 3 Ağustos 2011, 09:54 - İp: 66.***.**6.200
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Estagfurullah...Kizar gibimi yazmisim yine acaba

Tarih: 3 Ağustos 2011, 17:48 - İp: 221.***.**3.132
lagod
lagod (üye)
İstanbul / Meraklı

ehh biraz olmus

Tarih: 4 Ağustos 2011, 03:25 - İp: 66.***.**6.200
  • 1