necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

D50 Tr Kullanma Klayuzu Olan Varmı?

Bu başlığı nereye açacağımı bilemedim ama.Nikon d50 için TR kullanma klavuzu olan varmı.PDF fromatı falan??

Tarih: 27 Ocak 2006, 20:31 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili necro;
bulman biraz zor...karacasulu 30 ytl ye satiyor..istersen ordan alabilirisn..yok ben kendim ogrenirim diyorsan sende haklisisin...bence 30 ytl bir kitapcik icin cok pahali...
saygilar..

Tarih: 27 Ocak 2006, 23:34 - İp: 85.***.**6.153
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

benim daha önceki makinam için(nikon cp 5700) (yurt dışından alınmıştı) karacasuluya mail attım bana on gün kadar sonra bi cd olarak kargo ile gönderdiler.bunu neden 30 ytl ye satıyorlarki.D50 içinde onlara mail attım bakalım belki onada gönderirler.Ama paraile satılması çok anlamsız Millet ne tutturursa demekki

Tarih: 28 Ocak 2006, 00:48 - İp: 85.***.**9.38
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

valla necro bence yanit su olur;
"...30 ytl karsiliginda klavuz edinebilirsiniz."
bu aralar cok klavuz sattilar..makineden fazla klavuzdan mi kazaniyorlar nedir?

Tarih: 28 Ocak 2006, 19:53 - İp: 88.***.**1.204
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

siz de nikon un türkiye dağıtıcısı olsanız yurtdışından alınan makinelere kıl olurdunuz(sonuç olarak para kazanamıyosunuz, elbette buradaki fiyatlarında saçma sapan olduğunu söylemeden edemiyorum) ve parayla satardınız kitapçıkları, eğer türkiye den aldıysanız ve faturası varsa sizde faturayı faks çekip bedeva alabilirsiniz kılavuzu.

Tarih: 29 Ocak 2006, 12:41 - İp: 85.***.**8.13
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Merhaba,

Forumlarda sik sik bu tur kullanim klavuzu istekleri oldugunu goruyorum. Eger SLR makina kullanimina daha yeni basliyorsaniz size bu konuda herhangi bir temel fotografcilik kitabi tavsiye ederim (analog veya dijital farketmez). Inanin fotograf makinasi kullanim klavuzlarinda fotograf makinasinin kullanimi hakkinda kaydadeger hicbir bilgi verilmiyor. belki bazi modele ozgu menu ve tus aciklamasi disinda pek bir bilgi bulamazsiniz.

tabi bu tur bilgilere ihtiyaciniz yoksa, amaciniz makinanin nasil kullanildigini ogrenmek ise herhangi bir slr makina kullanimi hakkinda bir kitap edinin. etrafimda bir cok SLR sahibi insan kullanim klavuzlarinda slr kullanimi hakkinda bilgi verildigini saniyor ama ne yazikki bu buyuk bir yanilgi. 12 yildan beri SLR makinalar kullandigimdan dolayi inanin elime en son model bir makinada gecese hic sikinti cekmeden kullanabiliyorum. bu makinalar konusunda cok cok bilgili olmaktan degil tum slr maknalarin, markadan ve modelden de bagimsiz olmak uzere temelde standart bir yapiyla dizayn edilmeleri. hatta ayni sembol ve benzer kontrol birimlerine sahip olmalaridir.

#polaris' tarafyndan 24.03.2006 07:28:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mart 2006, 07:26 - İp: 24.***.**6.164
salvo kohe
salvo kohe (üye)
İstanbul / Amatör

bende kullanma klavuzu var ama malesef dijital olarak onu gonderemem sana necro konu hakkında yardım almak istersen sor okuyup ordan açıklarım...

Tarih: 6 Nisan 2006, 22:45 - İp: 85.***.**3.135
goner2
goner2 (üye)
Sakarya / Amatör

merhaba
ben hayatında hiç eline fotoğraf makinası almamış biri olarak aynı kılavuza benim de ihtiyacım var.bunu istememin nedeni makinayı hatalı bir şekilde kullanıp zarar vermek istememem.yanlız şunu da söyliyeyim polaris'e katılıyorum.iki gündür makina bende ama şimdiden çok şey öğrendim diyebiliriz. heralde kimse bu konuda destek olmak istemiyor. onlara da hak veriyorum. kolay kazanılmış servetler çok düşman oluşturur. olsun bunun iyi yanı da var unutmaya başladığım yabancı dilim bu sayede biraz pratik yapma olanağı bulur...........
saygılar.

Tarih: 15 Nisan 2006, 20:14 - İp: 85.***.**6.75
beyazkale
beyazkale (üye)
Ankara / Amatör

merhaba

oncelikle nikon d50 yi hala kullaniyormusunuz?
D50 den memnun kaldinizmi?Bu sorulari niye soruyorum.Ben de yeni bir d50 aldim.ama daha makinayi tam anlamiyla cozmus degilim.Turkce kullanma klavuzu temin edebildinizmi?

iyi gunler

Nazif ERTEN

Tarih: 7 Mayıs 2007, 12:24 - İp: 193.***.**2.218
  • 1