girmasek
girmasek (üye)
Adana / Amatör

D40 Shutter Problemi

Arkadaşlar iki yıldır kullandığım Nikon d40 makinemde shutter problemi var. PhotoMe programı ile baktığımda 40 bine yaklaştığımı gördüm. Ne yapmam gerekiyor acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 13 Haziran 2010, 00:03 - İp: 195.***.**0.97
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Kendinizi yazılı olarak ifade edebilme becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Tarih: 14 Haziran 2010, 13:44 - İp: 213.***.**5.242
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de tam anlayamadim, problem 40 Bine yaklasmasi mi?

Tarih: 14 Haziran 2010, 14:25 - İp: 69.***.**7.137
girmasek
girmasek (üye)
Adana / Amatör

Kusura bakmayın, daha öğrenmemiz gereken çok şey var herhalde. Makine ilk açılışta her şey normal gibi görünsede fotoğraf çekmemeye başladı, bu sorun 2-3 dakika sonra uğraşınca düzeliyor ve çekebiliyorum. Ekranında bu defa da ingilizce olarak deklanşöre tekrar basmamı söylüyor. Tekrar basıyorum, perdenin tekrar kapanma sesi geliyor ve otomatik fotoğraf önizleme yapmıyor. Her defasında aynı problemi yapmasa da bu sorunla sürekli karşılaşmaya başladım. PhotoMe programı ile yaklaşık 40 bin fotoğrafa ulaştığımı gördüm.
Acaba bu makinelerin bir çekim ömrü var mı ve varsa tamiratı ne kadar tutar?
Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 14 Haziran 2010, 15:26 - İp: 195.***.**8.26
girmasek
girmasek (üye)
Adana / Amatör

Kusura bakmayın, daha öğrenmemiz gereken çok şey var herhalde. Makine ilk açılışta her şey normal gibi görünsede fotoğraf çekmemeye başladı, bu sorun 2-3 dakika sonra uğraşınca düzeliyor ve çekebiliyorum. Ekranında bu defa da ingilizce olarak deklanşöre tekrar basmamı söylüyor. Tekrar basıyorum, perdenin tekrar kapanma sesi geliyor ve otomatik fotoğraf önizleme yapmıyor. Her defasında aynı problemi yapmasa da bu sorunla sürekli karşılaşmaya başladım. PhotoMe programı ile yaklaşık 40 bin fotoğrafa ulaştığımı gördüm.
Acaba bu makinelerin bir çekim ömrü var mı ve varsa tamiratı ne kadar tutar?
Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 14 Haziran 2010, 15:28 - İp: 195.***.**8.26
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Teknik servise gosterin, buradan ne desek bos.

Tarih: 14 Haziran 2010, 16:29 - İp: 69.***.**7.137
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Okuduğum kadarıyla eskiyen D40 larda karşılaşılan bir durum - fotoğrafı çektikten sonra kurma mekanizması çalışmıyor - sıkışma sebebiyle .

Tamir edilebiliyor - internette meraklıları da tamiri kendinizin nasıl yapabileceğinizi anlatmış (makinayı alttan açarak ) ama mekanizma değişmezse tekrar oluşma ihtimali var anladığım kadarıyla ...

Tarih: 14 Haziran 2010, 17:53 - İp: 96.***.**4.180
girmasek
girmasek (üye)
Adana / Amatör

Yorum yazan değerli arkadaşlarıma teşekkürler, makinaya servis yolu göründü gibi, yeni 50 mm 1.8 almıştım, artık tamirden sonra çekime devam...

Tarih: 18 Haziran 2010, 19:18 - İp: 195.***.**2.41
  • 1