belginakma
belginakma (üye)
Konya / Meraklı

Çömez

arkadaşlar benım uzun süredir ftoğrafa karsı ilgim vardı ama bu sene ciddi ciddi ilgim arttı.Nıkon d70s ftotgraf makınesı aldım.Ama açıkcası makıne o kadar karışık kı teknık terımler vs klavuzu okudukça dahada zıhnım karıştı.Basit br dijital makinem vardı inanın onla daha güzel fotograf cekıyordum.Br türlü ayarlarını yapamıyorum otomotaık ayarda gece cekımı flu oluyor.Önümüzdekı ay fotografcılık kursu var ama kurs başlayana kadar makınemle harp edeceğim gbi görünüyor.

Tarih: 2 Nisan 2007, 21:02 - İp: 88.***.**5.29
belginakma
belginakma (üye)
Konya / Meraklı

mrblar çok soru soruyorum ama ben cektiğim fotoğrafları makıenden bılgısayara usb baglantısı ile atıyordum ancak fotoğrafçı br arkadaş beni usb bağlantısı ile fotoğraflari bilgisayara atmam halinde bilgisayarda oluşacak virüsün makıneye gececeği ve zarar vereceği hususunda uyardı. BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN MÜ? Kart okuyucu alamalımıyım

Tarih: 5 Nisan 2007, 14:40 - İp: 212.***.**2.161
lenta
lenta (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

18.70 objektif geniş açı güzel bir objektif manzara resimleri topluluk bina vs.çekimlerde çok başarılı

Tarih: 5 Nisan 2007, 18:00 - İp: 85.***.**8.12
notyet
notyet (üye)
Trabzon / Amatör

öncelikle evet resmimdeki yer Trabzon Boztepe.Macro çekime gelirken macro lenslerin fiyatı bir hayli fazla ancak benim profilimdeki resimlere bakarsan sigma 70-300mm apo dg macro lensle çektiğim macrolar var.Bu lensin macro çekimi fena değil.2. elinide 250-300ytl ye bulabilirsin.Yada bu iş için başka çözümlerde mevcut örneğin Raynox DCR-150 yada Raynox DCR-250 lensini alırsan var olan lensinin önüne takıp 10-20cm den çok güzel macro çekimler yapabilirsin.Hatta sineğin gözünü bile çekersin.Bunlarında fiyatı 100YTL civarında.Ama bence öncelikle elindeki makineyi iyice bir öğren,manuel anlamda makinene tam olarak hakim ol,zamanla diğerlerinide yaparsın.

Tarih: 5 Nisan 2007, 20:30 - İp: 88.***.**1.84
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba,tipik "bilgi sahıbı olmadan dslr aldım,bu ne biçim makinaymış" sendromu yasıyorsunuz..tedavısı var merak etmeyin..oncelikle dslr demek raw demek,makinanın asıl fotograf kalitesini raw (nikonda NEF) cekimle anlayabılırsınız..ama şimdilik bunu gozardı edın.jpeg cekime devam..o dediginiz bulanıklık enstantaneden kaynaklanıyor ve elinizin tıtremesinden olusuyor..kompact makina buyuk ihtimal is li oldugundan yada otomatık ısoyla ısoyu yuksek tuttugundan daha net sonuc veriyordur..elinizdeki makina kullanmayı bılenın elinde guzel işler cıkaracak bir makina ancak amator ellerde cok bir hukmu yok..fotografcılık kursu baslayacaksa bir ay içinde ozamana kadar natıonal geography cdlerini hatmedin,bolbol uygulama yapın ve makinanın enstantane dıyafram ıso denklemini cozmeye calısın..makinanın calısma prensibini anladıktan sonra fotografcılık kursuna gıtmeniz size cok kolaylık saglar..
elinizde bir dslr varsa eger hızlı anlık cekimler dısında otomatık ayar kullanmayın bence..kolay gelsin

Tarih: 6 Nisan 2007, 16:17 - İp: 88.***.**7.14