nefertum
nefertum (üye)
İstanbul / Amatör

Çok Ama Çok Acil Bir Teknik Sorun

Arkadaşlar benim Fujifilm s1800 yarı profesyonel bir fotoğraf makinem var ve bana 2 gün sonra lazım.Sorun şu ki ; A/V out girişi yani PC ve makine arasındaki bağlantıyı sağlayan kabloyu taktığım yerde bir sorun var.Makineyi çalıştırıyorum siyah bir ekran geliyor.Ama kabloyu taktığımda olması gereken asıl ekran geliyor.Tam tersi bir durum oluyor yani.2 gündür bu sorun var.Teknik servisine yollamalımıyım yoksa başka bir çaresi olabilir mi ? Cevap verirseniz çok sevinirim..

Tarih: 4 Mart 2011, 23:36 - İp: 85.***.**2.34
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

A/V out girişi PC ile kamera arasındaki bağlantıyı sağlayan kablo değildir. o kabloyu pc'ye nasıl bağladınız? ekran kartınamı taktınız A/V kablosunu?

usb kablosuyla deneyin

Tarih: 4 Mart 2011, 23:41 - İp: 178.***.**2.67
nefertum
nefertum (üye)
İstanbul / Amatör

A/V out yazan yerden sağlıyorum zaten PC ile arasındaki bağlantıyı.Diğer ucunda sarı beyaz ve usb ucu var.USB kısmı pc'ye diğer ucuda A/V out yazan yere takıp yapıyodum.Şimdiye kadar bir sorun yoktu.Ama birden bi temassızlık olmaya başladı.Ertesi günde böyle saçma birşey oldu.Açıyorum makineyi simsiyah ekran.Çekimde yapıyor her tuşda işliyor ama sadece siyah bir ekran var.Ama A/V out yazan kısma her zamanki gibi kabloyu takınca ekran geliyor.

Tarih: 4 Mart 2011, 23:54 - İp: 85.***.**2.34
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

evf/lcd tuşuna basmayı deneyin bazen vizördeki ekrana görüntüyü veriyor ve lcd siyah kalıyor.

Tarih: 5 Mart 2011, 00:47 - İp: 88.***.**8.195
nefertum
nefertum (üye)
İstanbul / Amatör

Onu da denedim olmuyor.. vizördede yok görüntü.Ne garip bir sorun bu ya!

Tarih: 5 Mart 2011, 01:02 - İp: 85.***.**2.34
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

bende S1700 var neredeyse aynı aletler. tv ye ilk bağladığımda elektrik çarpmıştı bir daha başka bir yere bağlamadım asla.

Tarih: 5 Mart 2011, 01:47 - İp: 88.***.**8.195
  • 1