sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Cmos İle Iso

ISO bilindiği üzere CCD sensörlü bir çok makinede 200den sonra kumlanma yapıyor ama D-SLR Cmos sensörlülerde yapmıyormuş galiba doğru mudur

Tarih: 9 Eylül 2006, 01:42 - İp: 194.***.**9.29
omerfahri
omerfahri (üye)
İstanbul / Meraklı

aynen doğrudur..
ay ışığı altında dağ fotoğrafı çekmiştim. 500 sn kadar bekledim ve sıfır noise. hatta noise reduction açık olmadığı halde. noise reduction seçeneğine hiç ihtiyacım olmadı.. 1600 iso da bile uzun pozlamalar harika.sıfır noise..
gece fotoğrafları sevdiğim için bu yüzden canon aldım. yoksa gönlüm nikon 'dan yanaydı.
şuan 3200 iso kadar çıkabiliyor makineler yakın gelecekte 10000 iso kadar çıkabilecek. noise oluşmadan. 10000 iso en karanlık ortamlarda bile fotoğraf çekebileceğiz..

Tarih: 9 Eylül 2006, 12:11 - İp: 88.***.**3.196
akaybey
akaybey (üye)
İstanbul / Amatör

daha önceki bir konu başlığı altında bu konu tartışılmıştı. galiba birkaç sene içinde makinelerin üzerinde apandisit gibi duran flaşlardan kurtularak rahat çekimler yapmak mümkün olacak.

Tarih: 11 Eylül 2006, 12:55 - İp: 194.***.**2.31
serdarerca
serdarerca (üye)
İstanbul / Amatör

Koreli Planet 82 şirketi, CES 2007 fuarında karanlıkta flashsız fotoğraf çekebilen resim algılayıcısını tanıttı ve bize karanlıkla flashla çekilmis parlak ve kırmızı gözlü surat resimlerinden kurtulma ümidi verdi.
Bu algılayıcılar dijital makinalarımızda kullanılan CCD algılayıcılarından 2000 kez daha hassas ve gerçek renkler sunmayı vaadediyor. Firma bu algılayıcıya Chip SMPD (Single carrier Modulation Photo Detector) adını uygun görmüş. SPMD algılayıcılar bu başarılarını 1 lükslük ışık şiddetinin altındaki fotonlara tepki verebilmesine borçlu.
Bu teknolojinin son kullanıcının eline ne zaman geçecegi henüz bilinmezken, böyle bir gelişmenin varlığı bile heyecan uyandırmakta.
http://www.planet82 .com/
Alintıdır.

Tarih: 16 Ocak 2007, 09:49 - İp: 85.***.**6.115
  • 1