polynikes
polynikes (üye)
İstanbul / Amatör

Canon550d İle İlgili Bilgi Verirmisiniz

nikon d500 makinemi satıp bu makineyi almak istiyorum. merak ettiğim şeyler arasında bu makinenin gövdesinde mi otofokus var yoksa takılan lense göre değişiyormu, ve de pozlama telafisi de makinanın kendisinde mi yoksa yine o da lense bağlı bir değişken olarak mı sunuluyor. ve de bu makine da gövdede otofokus varsa herhangi bir canon lensi buna takıp otofkuslu kullanabilrimiyim. son olarak da yüksek iso kullanımında gece çekimlerinde problem yaşıyormusunuz onu merak ediyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 3 Ekim 2010, 20:56 - İp: 78.***.**3.104
polynikes
polynikes (üye)
İstanbul / Amatör

ayrıca bu 1.6 crop faktörünü de açıklayabilirmisiniz , tam olarak ne demek oluyor yani 50mm lik lens alınca bu sanki 80mm lik miş gibi mi göreceğim vizörden? bu bir sorun değilmidir eğer böyleyse?

Tarih: 3 Ekim 2010, 21:05 - İp: 78.***.**3.104
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

550D'de body üzerinde af motoru. Canon ve uygun bayonetli diğer marka lensleri af'lu kullanabilirsiniz. Tabi lens'te bu özellik varsa. Mesela eski 50mm f/1.8 manuel olanı falan var. Yüksek iso'da noise olmaması mümkün değil. 1.6 olan çarpan zaten mevcut makinanızda da 1.5 olarak var. Ne gibi bi sorun yaşayacaksınız ki?

Tarih: 3 Ekim 2010, 21:47 - İp: 217.***.**5.157
polynikes
polynikes (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler yani ben o eski manuel focus lu lensi bu makine de af lu olarak kullanabilirm yani. bir de bu pozlama telafisi makine demi var yoksa lens üzerinde ıs olarak mı var sadece onu da cevapklarsanız sevinirim

Tarih: 3 Ekim 2010, 23:20 - İp: 78.***.**3.104
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

Hayır tam tersini söyledim. Pozlama telafisini sanırım yanlış biliyorsunuz. IS'ten farklı birşey pozlama telafisi. IS canon'da lens üzerinde. Body'de değil. Aynen Nikon makinalarda olduğu gibi. Nikon'da VR olarak geçiyor.

Tarih: 4 Ekim 2010, 00:30 - İp: 217.***.**5.157
biyodik
biyodik (üye)
Yurtdışı / Amatör

istedigin tum bilgiyi bu videodan ogrenebilirsin

http://www.turbobit.net/03bzeqyvrp3o.html

Tarih: 25 Kasım 2010, 10:19 - İp: 217.***.**2.10
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Bende 2 gün önce sirkeciden spot olarak canon 550D yanında canon18-200 IS lens af motorlu blueline marka 72mm polarazing filtre yani hem lens koruyucu hemde güneş ışınlarını en aza indiren yanında 550d ön ekran koruyucu kapak full hdmi kablo video çektikten sonra full tv de seyretmek için toshiba 16gb class10 aldım.darısı herkesin başına, bu lens heryerde başka lens takmadan her işimi görücek şekilde olduğu için yakın uzak günlük kullanım için Canon 18-200 vr lens aldım.toplam fiyatlarıda oldukça makul oldu.

#zeysil' tarafından 28.11.2010 21:45:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Kasım 2010, 12:17 - İp: 78.***.**0.98
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

@zeysil
VR yerine IS demek daha doğru
VR nikona özgü bir kısaltma.
aldığın lens" EF-S 18-200 mm f/3.5 - 5.6 IS" sanırım
toplamda nekadar maloldu sorması ayıp?

Tarih: 25 Kasım 2010, 12:32 - İp: 88.***.**1.68
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bu makinenin üzerine normal olarak takılan tüm canon lensler, (ef veya ef-s bayonetli lensler takılabilir) AF (otofokus)yapar. Sadece manuel olarak yapılmış lensler TS-E gibi çok özel lenslerdir.
Canon dışında diger markalarda da Ef bayonetli lensler (canon uyumlu Sigma tamron vs..) aynı özellikledirler, hepsi AF yapar.
Canon EOS uyumlu ve AF özelliği olmayan lensler çok sıra dışı lensler olup (mesela Samyang 14mm.. veya zeiss lensler) normal kullanıcıların alıp kullanacağı lensler pek değildir.
Canon EOS için yapılmamış bazı lensler (mesela Nikon lensleri) bir takım adaptörler ile takılabilir, bunlarla da AF çalışmayacaktır.

Normal şartlarda Canon EOS uyumlu tüm lensler AF yaparlar diye düşünün. Bu özellik Canon uyumlu lenslerde (saydığım sıra dışı durumlar hariç) bulunan motorla sağlanır. Motor gövdede değildir.

Pozlama telafisi lens ile değil, gövde ile ilgilidir.

Yüksek ISO'da problem her makinede yaşanır, biraz göreceli bir konudur. Kimi daha az, kimi daha çok gürültüyü (noise) problem kabul eder. Genel olarak benzer megapiksel ve jenerasyonda Canon modelleri bir nebze daha iyi kabul edilebilir bu açıdan. Ama fark eskiden olduğu kadar çok değildir günümüzde.

Tarih: 26 Kasım 2010, 01:12 - İp: 88.***.**5.39
  • 1