omer_sanli
omer_sanli (üye)
Bingöl / Haber Fotoğrafçısı

Canon Eos 550 D Foto Netliği Nasıl Olur

Merhaba arkadaşlar, Canon EOS 550 D makinası aldım. Yalnız kullanımda biraz sıkıntı çekiyorum. Özelliklerini tam olarak bilmiyorum. Özellikle bir nesneyi çektiğimde arka planmdaki görüntü sürtekli flu çıkıyor. hem ön cephede hemde arka cephede kalan nesnelerin net çıkmasını istiyorum. Bu konuda bilgi olan varsa desteğini bekliyorum...
Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 1 Kasım 2010, 17:37 - İp: 78.***.**5.71
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

910mb nedir ya?
3 saatlik dvd-rip filmmi cekmiş adamlar 550d için

Tarih: 25 Kasım 2010, 13:48 - İp: 92.***.**0.234
onuraltan
onuraltan (üye)
Trabzon / Amatör

1-Katolog bilgilerinden yararlanarak belirli bir sure usanmadan zaman harcamanız gerekli. Nasıl olsa flim bedava.
2-Belirli bir obje çekilmek isteniyorsa arka ve ön planın flu çıkması genelde arzulanır. Hatta fluluk tamamen makina ve mercek kalitesini de ön plana çıkartan bir parametredir. Alan derinliği kavramını öğrenmelisiniz. Kısaca alan derinliğini arttırmak arzuluyorsanız, manzara çekimi gibi, ışik yeterli olmalı ve merceğinizin diyafram açıklığı en dar (kısık) durumda olmalı. Digital makinarda flim (anoloji yaparsak) hızını ISO ayarlaması ile değiştirebilmek büyük bir avantaj.
3) 550D yı manzara konumuna alabilirsiniz. Manual modu kullanabilirsiz veya Av modu kullabilirsiniz. Ancak alan derinliği kavramını biraz geliştirmeniz gerek.

Tarih: 29 Ocak 2011, 12:26 - İp: 193.***.**8.108