abetis
abetis (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 450d Fotograf Formatı Sorunu

merhaba,
cektigim fotograflari RAW+L kalite modunda cekiyor ve her seferinde jpeg ve CR2 formatlarında fotograf alıyordum ancak dunden itibaren aynı modda cekim yapmama ragmen cektigim fotograflar 2 tane JPEG olarak gozukuyor. sadece raw'da cekim yaptigimda cr2 aliyorum yine ancak raw+L modunda sıkıntı var daha ilk makinem ve cok tecrubem yok, yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Tarih: 16 Kasım 2010, 21:57 - İp: 212.***.**6.50
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Eger menuye gercekten hakim iseniz ve bir yanlislik yapmiyorsaniz,olay biraz enteresan bir probleme benziyor.Ne bileyim icindeki program yada firmware de deniyor onda bir sorun var diye dusunuyorum ve bunun yenisi var ise yuklemende fayda var.Ayrica servisede bu konuyu bildir ki, yeni firmware yoksa bile arizanin farkina varirlar ve yenisini surebilirler.Bazen 1 kisiden cikan sorun icin bile egerki programlamada hata oldugu anlasilirsa ,firmware yenileniyor haberin olsun...

Tarih: 17 Kasım 2010, 14:37 - İp: 221.***.**6.23
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

SD kartı fotoğraf makinesi üzerinde formatlamayı deneyin.

Tarih: 17 Kasım 2010, 23:13 - İp: 88.***.**2.1
abetis
abetis (üye)
İstanbul / Amatör

canonun kendi programıyla sorun yasamadigimi farkettim ancak daha once windows explorerda sorun devam ediyor. sanırım sorun windows la alakalı birsey, sonucta buyuk oranda sorun cozulmus gibi, ilgilenen arkadaslara tesekkur ederim...

Tarih: 18 Kasım 2010, 00:03 - İp: 212.***.**6.50
  • 1