cango
cango (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 400d Help...

Herkeze kolay gelsin,
Amatörcede olsa fotografçılığa yeni başladım ve canon 400d bir makina aldım kendime, fakat acemiliktenmi aceleciliktenmi bilmiyorum çektiğim fotograflar çoğu zaman bulanık çıkıyor sanırım bu da titreşimle ilgili bir durum. Okuduğum kadarıyla birçok makinada titreşim engelleyici var bu makinayı kullanan arkadaşlardan ricam 400d de böyle bir özellik varmı varsa bu özelliği nasıl kullanırım şayet yoksa bunu kendi içimde nasıl halletmem gerekir. Yardımlarınızı bekliyorum...

Tarih: 15 Ağustos 2010, 02:21 - İp: 85.***.**5.42
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Uzerindeki lens nedir ve hangi modda cekimler yapiyorsunuz?

Tarih: 15 Ağustos 2010, 05:29 - İp: 221.***.**6.23
cango
cango (üye)
İstanbul / Amatör

75-300 ve kit lensim var genelde manual çekimler yapmaya çalışıyorum...
vereceğiniz fikirler için şimdiden tşkl...

Tarih: 16 Ağustos 2010, 01:25 - İp: 85.***.**4.90
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

400D nin icinde degilde lensler ile alakali bir durum titresim onleme Canonda.Eger I.S. yaziyorsa demekki o lenste titresim onleme var.Senin durumun geceleri yani karanlik ortamlarda ortaya cikan bir sorun diye tahmin ediyorum.Bu gibi durumlarda tripod suz yani 3 ayak kullanmadan yada flash kullanmadan yapilan cekimler genelde ayni sorunlari verir.Sadece size has bir ozellik degil.Bazilari 1/30 saniyeye kadar elle cekimlerde sorun yasamazlar bazilari 1/10 falan.Ama cektiginiz objeler eger hareketli ise iste ozaman ya flash,yada hizin cok daha yukarilarda olmasini saglayan hizli lens ve yuksek ISO ayar kombinasyonunu yapabilen ekipmana sahip olmaniz gerekmektedir.Sabit objeler Tripod ile hallolur ama hareketlilerde en az 1/60 saniye lik bir hiza sahip olmak gerekir.Hizli lenler olarakda f numarasi dusuk 1.4 1.8 falan olan prime lensler kullanmaniz gece yapilan cekimlerde size buyuk avantaj saglayacaktir.Manzara harici hareketli objeler icinde iyi bir flash kullanmaniz kacinilmazdir.

Tarih: 16 Ağustos 2010, 03:12 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

help ne demek?

Tarih: 16 Ağustos 2010, 03:43 - İp: 92.***.**4.187
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Bulanık fotoğraf örneği ve çekim değerlerini verseydiniz sanırım daha net cevaplar alırdınız..

Tarih: 22 Ağustos 2010, 08:26 - İp: 78.***.**9.143
  • 1