dagulapeyi
dagulapeyi (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon Eos 350d

Merhabalar;
Yurtdışından eos 350d kit aldım.Ama slr makineler konusunda hiç bilgim yok.o yuzden sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım olacak.hangi ayarlar hangi tür resimlerde kullanılır(bu konuda önerebileceğiniz kitap yada döküman).bu makine için ne tur filtreler almam gerekir(genelde manzara çekmeye çalışasağım).Ve son sorum bu makinlerin temizliği nasıl yapılır.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Tarih: 17 Mayıs 2006, 15:20 - İp: 193.***.**8.2
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

makinenin temizliği nasıl yapılır demişsin, ben kuru temizlemeye veriyorum genelde ama ütü yaptırmıyorum

şaka bir yana lensin kirlenirse sakın normal bezlerle veya peçete ile silmeye kalkışma,lensi çizme ihtimalin çok yüksek,fotoğrafçılarda lens temizleme kitleri satılmakta onlardan kullan.lense parmağınla sakın dokunma.
dslr bir makinan olduğu için sensörün üstü tozlanacaktır, makinenin kullanma kılavuzunda nasıl temizleneceği anlatılıyor,ordan daha ayrıntılı bakabilirsin, hava püskürten bir alet var onun yardımı ile temizliyorsun.

filtreler hakkında çok bilgim yok ama ucuz polarize bir filtre alıp lensini koruyabilirsin.

ben kendi makinemi genelde A (aperture priority) modunda kullanıyorum,makinenin aperture değerini kendim ayarlıyorum, makinede ona uygun perde hızı ayarlıyor.böylece istediğin gibi alan derinliğini ayarlayabiliyorsun.

ayrıca dslr bir makinen olduğu için manuel focusun keyfini çıkarabilirsin.

#magnat' tarafyndan 17.05.2006 15:47:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mayıs 2006, 15:44 - İp: 81.***.**5.187
dagulapeyi
dagulapeyi (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Yaw demek lensi çamasır suyuna bastırmamdan sonra beyazlaştı..

teşekkürler magnat yardımların için.

Tarih: 18 Mayıs 2006, 17:02 - İp: 193.***.**8.2
  • 1