tolgahanc
tolgahanc (üye)
Ankara / Amatör

Canon 550d Video Sorunu

Merhaba, canon 550d fotoğraf makinem ile video kayıt alıyorum kayıt boyutu 1920x1080 videolarımı çektikten sonra bilgisayarıma attıgımda ekranda donmalar meydana geliyor movie marker video programım ile montajını yaptıkdan sonra ekranım gidip geliyor şu şekilde www.youtube.com/watch?v=c-jvZ4nj7lM sebebini bilen varmı sizlerden yardım istiyorum, esen kalın.

Tarih: 12 Şubat 2013, 21:44 - İp: 88.***.**0.149
erislam
erislam (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Öncelikle, çektiğin videoları oynatırken bilgisayarında donma meydana geliyorsa bunun sebebi ekran kartı,işlemci veyahut ram gibi donanımsal parçaların yetersizliğidir. Bu konudaki tek tavsiyem; eğer video çekimlerin heves değil ve istikrarlı bir eylem ise, grafik kartı alman. Bu arada birkaç yerde dslrlerde uzun süreli video çekimi yapmanın sağlıklı olmadığını okumuştum. Ve MovieMaker'a gelince, kesinlikle çektiğin videoların montajı için uygun bir program değil. Montajı başarsan bile 1080 piksellik videonun 240 piksel civarına düştüğünü farkedersin. Dolayısıyla kesinlikle önermem. Adobe After Effects veya Sony Vegas bu işler için uygun programlar.

Tarih: 14 Şubat 2013, 01:34 - İp: 94.***.**1.166
tolgahanc
tolgahanc (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkür ederim öncelikle yüksek ihtimallede videolarımda ekranın gidip gelmesi movie markerden kaynaklanıyor after effects cs kaç kullanmamı önerirsiniz birde internetden ücretsiz sürüm elde edebilme şansım varmıdır ?

Tarih: 15 Şubat 2013, 20:05 - İp: 88.***.**3.122
  • 1