andalus
andalus (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 550d Video Çekimi Problemi

merhabalar, 550d ye sonunda kavuştum fakat video çekim modunda karşılaştığım bir sorun var, daha doğrusu henüz çözemediğim bir problem, henüz bir hafıza kartı almadım, 2GB lık bir kartla idareten birşeyler çekiyorum. Video çekimi olayına girince makine video çekiminin 6. saniyesinde otomatik olarak çekimi durduruyor. Bir türlü ayarına rastlamadım. 25fps de full hd çekim için hafıza kartındaki alanla paralel olarak 5,5 dakika daha çekim yapmaya müsait alanım boşken, makine neden 6 saniyelik çekim yapıyor olayı çözemedim, gerekli ayarı bulamadım. Fikriniz varsa çok sevinirim

Tarih: 10 Eylül 2010, 02:24 - İp: 85.***.**7.221
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

HD video çekiminde DSLR'ler , karta 5.5 MB/sn hızda bilgi aktarır . Sizin de kesintisiz kayıt yapabilmeniz için minimum 6MB/sn hız sağlayan Class6 SD card kullanmanız gerekir . Şu anki kartınız muhtemelen sınıfsız zira Class4 kart bile genelde yetebiliyor ( "garanti edilmeyen" hızları 4MB/sn'den daha yüksek olduğu için )

Tarih: 10 Eylül 2010, 02:57 - İp: 96.***.**4.180
andalus
andalus (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim, sorun karttan kaynaklanıyor sanırım, çünkü makinenin ayarlarıyla yapılacak hiçbirşey bulamadım, çözüm olarak class6 kart almam gerekecek dediğiniz gibi, tekrar çok teşekkürler.

#andalus' tarafından 10.09.2010 03:08:44 tarihinde düzenlendi.

#andalus' tarafından 10.09.2010 03:09:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2010, 03:07 - İp: 85.***.**7.221
andalus
andalus (üye)
İstanbul / Amatör

...

#andalus' tarafından 01.10.2010 00:00:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2010, 03:55 - İp: 85.***.**7.221
klom
klom (üye)
Balıkesir / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 30 Eylül 2010, 23:48 - İp: 85.***.**3.76
  • 1