hangman
hangman (üye)
Bursa / Amatör

Canon 550d Deri Soyulması !!!

Arkadaşlar bazı forumlarda gördüğüm ve okuduğum kadarıyla 550D'lerin en büyük problemlerinden biride makinayı parmaklarımızla kavradığımız bölgedeki deri yada lastik ne derseniz, soyulmalar hatta kopmalar olduğunu gördüm. Bunun bir sebebi varmı ya da bir korunma yöntemi varmı ? bende 550D'mi alalı 1 ay oldu, ama içime bir şüphe düştü acaba başıma gelir mi diye, yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 27 Nisan 2012, 10:06 - İp: 78.***.**2.252
bellapais
bellapais (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Dört aydır kullanıyorum henüz bir sorun yaşamadım....

Tarih: 27 Nisan 2012, 15:38 - İp: 95.***.**2.158
hangman
hangman (üye)
Bursa / Amatör

burda olduğu gibi

#HaNGMaN' tarafından 27.04.2012 19:12:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Nisan 2012, 19:09 - İp: 78.***.**9.14
hangman
hangman (üye)
Bursa / Amatör

Arkadaşlar fikri olan yokmu ??

Tarih: 2 Mayıs 2012, 16:23 - İp: 85.***.**5.111
ezgii.
ezgii. (üye)
Kırklareli / Amatör

Nikon tercihi için bir sebep daha. aynı problem 1100d modelindede var sanırım. canon un önceki modelleri değilde, son çıkan modelleri oldukça hassas sanırım bu konuda. korktuğunuz başınıza gelmez umarım fakat dikkat etmenizde fayda var ellerinizin terlemesinden kaynaklanan oksitlenmeyi engellemeniz iyi olur.

Tarih: 5 Mayıs 2012, 01:42 - İp: 88.***.**6.252
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bahsettiginiz gibi kronikleşmiş bir sorun degil. bir kac kişide olmus olabilir.
bu makinenin boyle bir sorunu olsaydı dunyanın en cok satan dslr lerinden biri olamazdı.
kullanan arkadaslarım var, hiçbir sorun yasadıklarını duymadım .

Tarih: 5 Mayıs 2012, 01:49 - İp: 217.***.**0.98
kapali
kapali (üye)
Aydın / Amatör

Elektroworld deki teşhir ürününde de aynı sorunu gördüm. biraz şüphelendim ama kronik bir sorun olduğunu sanmıyorum. münferit bir sorundur. çok araştırdım. böyle bir problemi söyleyen duymadım. ben de muhtemelen yarın 550D almaya gideceğim.

Tarih: 13 Haziran 2012, 01:48 - İp: 88.***.**6.156
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Benimkinde de sorun gormedim.

Tarih: 13 Haziran 2012, 11:17 - İp: 95.***.**6.64
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Nikon tercihi için bir sebep daha.

Bu Nikon öyle bir makinedirki; Medal Of Honor'da bile kullanılmıştır. Oyunu bitiren Nikon kullanıcılarına madalya verilmiştir. Bu makine 1500 Beygir gücünde tork üretibilir. Her 2 makineyi bir CATPERPILAR'ın altına koysanız Nikon sağlam kalır. Canon peynir gibi ezilir gider. Savaşa gideceğiniz zaman ilk alacağınız bir Nikon olmalıdır. Başka birşey almasanızda olur Nikon almak için sayısız sebep vardır. Canon almak için hiçbir neden yoktur.

Satış rakamları uydurmadır. Aslında Nikon hep çok satar. 550d tesadüfen TIPA ödülü almıştır. Bu adamlar sadece bu testi fotoğraf çekerek yaparlar. Malzeme kalitesine asla bakmazlar

Nikoncular söylemlerinden dolayı asla fanatik olamazlar. Canoncu makinesi hakkında birşey söylerse direk FANATİK'tir..

Tarih: 16 Haziran 2012, 14:45 - İp: 78.***.**4.101
daylili
daylili (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar benim 550D makinamda da yukarıda ki fotoğrafta olduğu gibi açılma oldu.Ayrıca lastikde uzama ve deformasyon olmuş bu nedenle yapıştırsam da kırışmalar oluyor.Bu lastiği komple değiştirmek mümkün mü ve nerede yaptırılabilir.Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..

Tarih: 16 Ağustos 2012, 22:15 - İp: 31.***.**9.61
hangman
hangman (üye)
Bursa / Amatör

daylili merhaba,
hayyam pasajında bununla ilgili yedek lastik satıldığını duymuştum, 90-100 lira civarında diye duymuştum.

Tarih: 17 Ağustos 2012, 15:40 - İp: 78.***.**4.188