pinkmeone
pinkmeone (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 40d Hakkında Yardım!!!

arkadaşlar herkese öncelikle merhaba
sizlerden bu konu hakkında acil yardım bekliyorum
canon 40d almayı düşünüyorum internet aracılığı ile ebay'dan satın alıcam
fakat bazı arkadaşlarım sakın kaçırma diyor bazıları ise bence alma lensleri falan iyi değil diyor çok kararsız kaldım lütfen bana bu konuda yardımcı olun.
öncelikle macro ve portre çekim için kullanıcam.satın alacağım canon paketinin
linkini aşağıda sizlerle paylaşıyorum.acil cevaplarınızı bekliyorum.ilginize şimdiden teşekkür ederim.
saygılarımla

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=160352946351&Category=31388&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2

Tarih: 5 Ağustos 2009, 23:25 - İp: 78.***.**1.208
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yanındaki lensler evet cok iyi lensler degil ama fiyat cokda kotu degil..
gocde zaten 900-1000 dolar arası gordugum kadarıyla, 50mm f:1.8 de yaklasık 110 dolar falan diger lensler ve aksesuarlarda bu fiyatı asar tek tek alırsanız, set ve fiyat bence uygun,ancak govde olarak 40d ye ihtiyacınız varmı tekrar dusunun,size ne artısı var mesela bir 450d ye gore bunu degerlendirin..

Tarih: 5 Ağustos 2009, 23:54 - İp: 78.***.**5.145
the_wall
the_wall (üye)
Ankara / Firma

Alacağınız kit deki lens ile makinenin kasasını karşılaştırmanız çok da doğru bir yöntem değil. SLR makine almanızdaki ilk amaç kullanım tercihinize göre size avantaj sağlıyor,lens seçiminde tercihlerinizin rahatca bulabilir olması ve ucuzluğudur.

bu noktada portre ve makro için alacağınız makinenin lens alternatifleri hem kaliteli hem de derya deniz.
hız,lens alternatiflerive ve elbetteki m40d çoğu açıdan nikonun o çapdaki makinelerinden çok daha avantajlı diye düşünüyorum.

Tarih: 7 Ağustos 2009, 06:22 - İp: 212.***.**9.16
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Allı pullu paketi görünce, karşılaştırma yapmak için bhphotonun şu sayfasına girdim:

http://www.bhphotovideo.com/c/shop/6222/SLR_Digital_Cameras.html

Artık 40d bh de yok.. konusunda dünyanın en büyük ve güvenilir satıcısı olduğunu düşündükçe, ebaydeki makinenin gerçekte var olup olmadığını merak ettim doğrusu.. Eski zamanlarını hatırladıkça, 30d veya 20d üretimden kalktıktan 1 sene sonra dahi bhphotoda bulunabiliyordu..

Hayyamda, makineyi görüp dokunarak almak gibisi yoktur (bence) ..

Tarih: 7 Ağustos 2009, 17:30 - İp: 78.***.**3.213
  • 1