link80
link80 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 400d Netleme Problemi

Makinemi sirkeci 2.el bir mağazadan 1 ay önce aldım dün kit objektifinden aldığı bir dirsek darbesiyle; özellikle yüksek ISO'larda ve zoomlama yaptığımda netleme yapamıyor auto focus'a almadan kullanamıyorum resmen ve bir kaç kez errror verdi daha sonra auto modda denedim onunda başka bir problemi çıktı.ortamdan dolayı flaş gerekince, flaş kapağını otomatik olarak açamıyor ve direk errror veriyor kaç kere denediysem düzelmedi başka bir modda flaş açıp auto ya geçince çekiyor ancak!!! Yardım edin lütfen, bu işte yeni olduğum için özellikle teknik bilgim de yok ve ne yapabilirim bilmiyorum. Şehirden ayrılmak zorundayım o nedenle tamir için bırakamıyorum, yardımlarınızı bekliyorum...

Tarih: 29 Haziran 2010, 00:03 - İp: 78.***.**5.175
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hepsi kullanım hatalarına benziyor ama bir nefeste yazdığınız için makinanızın neyi ne zaman yaptığını ben anlayamadım .

Mesela makinanın az ışıkta fokus yapamaması normaldir. Flash da her modda otomatik açılmaz . ( Açılsa ve flash istemiyorsanız ne yapacaksınız ? )

Aydınlıkta normal çekiyor mu ? Çekiyorsa ve karanlıkta çekemiyorsa sorun büyük ihtimalle sizde ...

Tarih: 30 Haziran 2010, 11:12 - İp: 96.***.**4.180
  • 1