sadan1
sadan1 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Canon 400d 'mi Nikon D80'mi

arkadaşlar selamlar.gece acele servis işleri yapıyoruz.şuan canon 350 d kullanıyorum ve bir makina daha almam gerekiyor. canon 400 d ile nikon d80 arasında kaldım 17-70 objektifle kullanmayı düşünüyorum tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum

Tarih: 3 Kasım 2006, 11:43 - İp: 212.***.**4.20
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

"aramızda canon mümessilleri var onlar kendı mallarını overler sen onlara bakma nıkon sınıftır ayrıcalıktır gorunutudur "

hadi canım gerçektenmi diyon tolgaozcan bak bak sen eos bugüne kadar kandırdın milleti yanii lütfen bu siteden gidermisin ben seni hep nikonda çalışıyosun zannediyodum kandırdın bizi noolcak şimdi 30d aldırdın bide bana lütfen ben paramı iade istiyorum ayrıca makinede bende kalıcak
bide üstüne 24-105 istiyorum eeee bideee 300mm bideee yanında ufak bi hediyede senden olsun filtre ıvır zıvır işte housing falan canım ufak şeyler aramızda lafımı olur

Tarih: 9 Kasım 2006, 18:00 - İp: 88.***.**7.66
sadan1
sadan1 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

açıkçası komple degişim düşünüyorum ve nikonun görüntüleri çok daha hoşuma gitti.nikon body elinize aldığınızda dolduruyor.

Tarih: 10 Kasım 2006, 09:40 - İp: 212.***.**4.20
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Umarım memnun kalırsınız şimdiden hayırlı olsun.

Tarih: 10 Kasım 2006, 11:31 - İp: 85.***.**3.100
hasakan
hasakan (üye)
İçel / Amatör

Arkadaş ben nikon kullanıyom ve canondan daha güzel buluyorum ama sana git de nikon al demiyeceğim aynı şekilde canonda bu tür tartışmalar bile gereksiz aslında nikonda canonda iyi birer makine ve sen kendin gidip bence bir mağazaya ikisinide denemelisin haa canonu denemene gerek bile yok zaten 350d varmış sadece nikon d80 i bir dene bence nikon daha gerçekci resim kalitesine sahip tabi canoncular vede belki siz buna katılmayacaksınız ama bu benim görüşüm.Bence dediğim gibi siz en iyisimi gidin bir deneyin derim...

Tarih: 12 Kasım 2006, 12:20 - İp: 88.***.**1.72
quetela
quetela (üye)
Antalya / Amatör

aramızda canon mümessilleri var onlar kendı mallarını overler sen onlara bakma

aramızda Canon mümessili olması bu sitenin kazancıdır gerektiğinde canon hakkında bilgi edinebileceğimiz bir muhataptır keşke Nikon dan da bir mümessil olsa.

Tarih: 12 Kasım 2006, 15:45 - İp: 88.***.**9.67
tolgaozcan
tolgaozcan (üye)
Ankara / Amatör

NIKONUN kazandıgını bir kere daha goruyoruz hep birlikte.herkes bırgun NIKONLU olucak ben hatırlatayım dedım aramızda mumessıl oldugunu.yoksa AZYA kardeşim herkes senın gıbı mumessil takipçisi degil

Tarih: 14 Kasım 2006, 09:11 - İp: 85.***.**4.3
tolgaozcan
tolgaozcan (üye)
Ankara / Amatör

AYRICA NIKONUN MUMESSILI OLMASINA GEREK YOK ..NIKONLA ILGILI HER BILGI,HER DETAY GEREK FORUMDA KULLANANLARDA GEREK WEB SAYFASINDA VAR.AYRICA BILINDIGI WEB SAYFASI VAR TURKCE.DAHA CANONUN BOYLE BIR AYRICALIGI..ONUN ICIN YORUM DAHI YAPMAYIN ARKADASLAR..MAL ORTADADIR .NIKON

Tarih: 14 Kasım 2006, 09:13 - İp: 85.***.**4.3
doncarleon
doncarleon (üye)
Kayseri / Meraklı

walla ben canon nikon diye ortalığı kızıştırmak yerine arkadaşa sensörlere çözünürlüklere ve işine yarayacak teknin özelliklere dikkat etmesini tavsiye edicem.
canon ürün mümessili arkadaşada sorabilirsiniz bunları ccd ve cmos sensörlerin birbirlerine göre avantajları dezavantajları bunlar göz önünde bulundurulmalı.
bence cmos sensörlü olduğu için 400d

Tarih: 14 Kasım 2006, 11:34 - İp: 88.***.**1.208
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

aslında bunun açıllaması defalarca yapıldı cmos sönsörün ccd sensörden daha iyi olduğu cmos daha az parazit üretiyor daha az ısınıyor ve daha az enerji harcıyor.

Tarih: 15 Kasım 2006, 01:51 - İp: 88.***.**2.249
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı aksesuar ve objektifleri kullanabilmek açısından Canon daha mantıklı görünüyor.

Tarih: 15 Kasım 2006, 13:39 - İp: 85.***.**7.184