serpilefe
serpilefe (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon 400 D Cekimler Hakkinda Yardim

merhaba arkadaslar bir cok konuda yardimlarinizdan dolayi tesekkur ederim artik makineme alismaya basladim ve fotograf kalitem eskisine gore daha iyiye ulasti ama tabiki yinede sizlerin sitede yayinladigi resim kalitelerine ulasamadim mesela aycicegi ustunde bir ari ve papatya tarlasi cekmissiniz renkler ve tonlar harika bende boyle bir deneme yaptim ama ayni kaliteye ulasamadimacaba hangi modda ve ayarda cekmem lazim kullandigim objektif ise 55-200 sigma sizce uygunmudur bu hafta londraya gidecegim guzel fotograflar cekmek istiyorumm cevaplarinizi bekliyorum herskeze kolay gelsin

#serpilefe' tarafından 26.03.2007 03:07:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mart 2007, 03:06 - İp: 91.***.**5.125
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

fotoğraflarını RAW çekip, gerkeli yazılımlarala işlersen daha iyi neticeler elde edersin.

Tarih: 26 Mart 2007, 10:11 - İp: 212.***.**0.50
caddy28
caddy28 (üye)
Diyarbakır / Amatör

güneş gözlüksüz daha net sonuçlar alabilirsin.. londra izlenimlerinizi bekliyoruz..

Tarih: 26 Mart 2007, 21:26 - İp: 85.***.**4.130
photoibo72
photoibo72 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam...bana kalırsa canon makinalarda sigma kullanmayın lütfen....ben yıllardır canon kullanıcısıyım en son olarak canon d5 aldım geçen sene bütün makinelerim erorr 99 verdi sigma lensler yüzünden....bu sene elemanlarıma d400 alacağım deneme çekimlerini yaptım gayet güzel bir makina....makro çekimlerinizde...extension tube kullanın...canon lenslerde ise makro çekecek iseniz...75-300 usmIII var onu tavsiye ederim size....ii sonuç alabilmek için de manual(m)modunu kullanın...diyaframı sonuna kadar açıp enstanteneyi 125de tutun tabii asa nın da 200 ü geçmesin makro çekerken ışığı daima ters tutun...iyi çekimler

unutmayın bu verdiğim değerler günışığı için geçerlidir...

#photoibo72' tarafından 26.03.2007 21:43:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mart 2007, 21:41 - İp: 88.***.**4.214
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Merhaba,

Londra'da size mutlaka bir geniş açı lens gerekecektir
St. James Park'ı ve Big Ben'i ziyaret etmeyi unutmayın. Vaktiniz olursa London Eye'ı da bir denemenizi tavsiye ederim.
Tepesinden muazzam kareler çekilir gibi geliyor bana.

Benim de bir defa gitme şansım oldu fakat sadece 4-5 saat dolanabilmiştim.

Çiçek böcek gibi şeyleri en güzel makro lenslerle çekebilirsiniz. Fakat ilk ihtiyacınız şu anda iyi bir geniş açı lens.

Tarih: 26 Mart 2007, 22:40 - İp: 88.***.**7.156
  • 1