bllbsm
bllbsm (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 350d (portre-lens)

canon 350d yeni aldım 18-55 lensi var ama pek hoşuma gitmiyo makine kullanımında daha cok acamiyim portre cekimi için en ideal ve fiyat olarak ugun bi lens önerebilir misiniz ?

Tarih: 15 Mayıs 2012, 09:42 - İp: 78.***.**6.10
erhan_k
erhan_k (üye)
Ankara / Amatör

2008 yılında satın aldığım makinemi çokta kullanmaya vakit bulamadan satıyorum. (Çok az çekim yapıldı.)
Fotoğraf çekmeye yeni başlayan / başlayacak arkadaşlar için ideal ve temiz kullanılmış bir makinedir.
Dahili 2 Gb Sd kart bulunmakta olup 3 gözlü çanta hediye verilecektir.
Pazarlık sünnettir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-temiz-canon-350d-slr-fotograf-makinesi-65388745/detay/

Not 1: Arkadaşlar makinede ara ara errror 05 hatası çıkmaya başladı. Biraz araştırdım flaşın otomatik olarak açılmaması ile ilgili bir durummuş. Test için ışığın az olduğu ortamlarda 50'nin üzerinde çekim yaptım (flaş kapalı) sorun çıkmadı (yani flaş otomatik açıldı). Lakin ara ara (oluşma sıklığı çok değişken bende nedenini bilmiyorum) bu hatayı veriyor. Bence önemli bir sorun değil. Zira flaşın açılmasını istediğiniz çekimlerde flaşı elle yukarı doğru hafifçe dokunmanız yeterli oluyor.
Not 2: Lensin dış koruyucu kapağı maalesef kayboldu.
Bu iki konu haricinde herhangi bir sorun yoktur.

Tarih: 25 Mayıs 2012, 13:45 - İp: 88.***.**6.130
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Siz bu işin henüz başındasınız. Makinanın nesi hoşunuza gitmedi?
Makina giriş seviyesi için ideal ürünlerdendir. Ben o makinayı 3.5 yıl kullandım. Çok güzel fotograflar çektim. Çok da sevdim. Makinanıza alışmaya bakın. Güzel fotograflar çekmeye başladıkça seveceksiniz. Demem o ki, kabahat makinada değil. siz bu işi bir bilenden öğrenmeye bakın. Selamlar...

#ercan43' tarafından 25.05.2012 20:10:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2012, 20:09 - İp: 92.***.**8.6
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Portre icin 50mm f1.8. Uygun fiyatli ve yeterince iyi.

Tarih: 26 Mayıs 2012, 08:37 - İp: 125.***.**5.244
  • 1