neon22
neon22 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 350d Manuel Mod Ayarları

Öncelikle merhaba,

Forumdaki uzun arayışlarımın sonucunda 350d manuel mod ayarlarını bulamadım makıneyı yeni aldım 18-55 IS lens var ve m modunda çekim yapamıyorum yani yapıyorum ama flashsız kullandıgım zaman karanlık çıkıyor. nasıl düzeltebilirim yardıma ihtiyacım var . Komple ayarlarda yardımcı olursanız sevinirim. Slr hakkında fazla bilgim yok şimdiden özür dilerim..

Tarih: 6 Mart 2010, 18:49 - İp: 94.***.**5.89
hastasiyiz
hastasiyiz (üye)
Ankara / Meraklı

Fotografçılıkla ilgili temel bilgileri anlatan bir kitap alıp okuyun bence burada anlatılmayacak kadar uzun konu çünkü

Tarih: 6 Mart 2010, 19:15 - İp: 95.***.**8.79
neon22
neon22 (üye)

Elimde yeterince döküman olarak kağıt var ama yinede yapamadım :S nedense var bir ayar ama çözemiyorum sadece m modundaki ayar için soruyorum diğer konulara hakimim ...

Tarih: 6 Mart 2010, 19:27 - İp: 94.***.**5.89
hastasiyiz
hastasiyiz (üye)
Ankara / Meraklı

hangi ayarlarla çekim yaptığınızı söylerseniz daha rahat yorum yapabilirim.
diyafram, enstantane ve iso ayarları

Tarih: 6 Mart 2010, 20:13 - İp: 95.***.**8.79
neon22
neon22 (üye)

Genellikle p modunda çekim yapıyorum artık bu modu kullanıyorum.. yardım edersen sevinirim saygılarımla

Tarih: 8 Mart 2010, 15:28 - İp: 94.***.**5.89
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Daha önce 350 d kullanmadım ama manuel ayarlara imkan veren bir canon kullanmıştım. Hastasıyız isimli kullanıcın da söylediği gibi makinede ki diyafarm,enstantane ve iso ayarlarını vermenizde fayda var. Loş ortamlarda diyaframı açmanızda yani en düşük ayarda tutmanızda fayda var. Ayrıca iso ayarını da yükseltmek işinize yarar ama fazlaca gren sahibi olabilirsiniz.

Ben de çok acemiyim ama aceminin halinden acemi anlar

P modunda pek keyif alacağınız sanmıyorum, orada zaten makine kendi değerlerini veriyordur diye düşünüyorum. Ama makineyi tanımadığım içiçn yanılıyorda olabilirim.

Tarih: 10 Mart 2010, 23:46 - İp: 62.***.**1.150
neon22
neon22 (üye)

Doğru çok fazla gren veriyor yüksek isoda

Tarih: 11 Mart 2010, 16:05 - İp: 94.***.**5.89
  • 1