raislinc
raislinc (üye)
Ankara / Amatör

Canon 300d Problemi

Merhabalar,
Araniza yeni katildim.Canon 300d model makinam ve uzerinde gelen objektifini uzunca bir suredir kullaniyorum.Bugun ilginc bir sorunla karsilastim. resimi cekerken herzamanki ayanin kalkis ve inis sesi cikmadi.cekilen fotografta karesinde parlak bir isik gozukuyordu sadece. Objektifi cikarttigimda aynanin olmasi gereken yerinde olmadigini yukarida? (sanirim) kaldigini gordum. Bunu nasil duzeltebilirim, servise mi gitmesi gerekiyor.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

#raislinc' tarafından 05.07.2005 10:04:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Temmuz 2005, 23:27 - İp: yok
raislinc
raislinc (üye)
Ankara / Amatör

Bu arada ek olarak belirteyim, Ankarada yasamaktayim. Makina turkiyede garanti kapsaminda degil. Bildiginiz tanidiginiz,yetkin ve guvenilir bir servis onerisi varsa onuda rica edecegim

Tarih: 5 Temmuz 2005, 09:58 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

kesinlikle tamire vermelisin. enstantene değerini kontrol ettinmi belki çok uzun pozlamışsındır ve ayna açık kalmıştır farkında olmadan. Eğer böyle bi şey yapmadıysan hemen tamire versen ii olur.

Tarih: 5 Temmuz 2005, 12:24 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kısa zamanda yetkili kişilere göstermelisin arkadaşım

Tarih: 5 Temmuz 2005, 15:09 - İp: yok
gediz-
gediz- (üye)
İzmir / Amatör

Selam, kötü haber ama makinanın içine CİN girmiş olabilir ...şaka bir yana raislinc arkadaşlarında söylediği gibi servislerin anlıyacağı kısımlar biraz,elektronik sistemler olduğu için herşey olabilir,yani benim gibi bir zenitin olsaydı dizine vur düzelir derdim ama umarım halledersin,bol şans.

Tarih: 5 Temmuz 2005, 18:26 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

burkay a yada özgür photo ya bir mesaj at.İlgilenirler.

Tarih: 5 Temmuz 2005, 23:16 - İp: yok
tosunami52
tosunami52 (üye)
Yurtdışı / Haber Fotoğrafçısı

bende eos 10D var ayni problemi bende yasadim.Makinanin bataryasini cikar bir sure sonra yeniden calistir,Belki iris koruyucusunu kapatmis olabilirsin,yada dedigin gibi ayna bloke olmustur.Zorlamadan aynayi oynat belki yerinden çikmis olabilir.

Tarih: 9 Temmuz 2005, 03:09 - İp: yok
  • 1