ahmet79
ahmet79 (üye)
Antalya / Amatör

Canon 20 D Programı

arkadaşlar canon 20 d makinemize program indirmek istiyorum.elimde bir iki tane adres var,yazıyorum buraya: 1.link:eos digital solution cd rom....
2.link:digital photo proffessional cd rom.
3.link:adobe photoshop.LE cd rom..

bunların yürütme programları var ama download edemiyoruz.bunlar ücretlimidir,nasıl indirilir,bir yetkili canon bayisine başvurmak mı gerekir,bunları bilenler varsa lütfen yardım etsin.teşekkürler şimdiden.iyi çalışmalar herkese.

Tarih: 6 Kasım 2006, 00:30 - İp: 81.***.**0.27
ahmet79
ahmet79 (üye)
Antalya / Amatör

yokmu arkadaşlar canon 20d kullanan yada bilgisi olan...lütfen

Tarih: 6 Kasım 2006, 22:31 - İp: 85.***.**7.196
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

makineye program indirmek istediğinizi söylüyorsunuz.
Çok açık değil ne istediğiniz. makineye ancak mikrokod (firmware) indirebilirsiniz.
Tahminimce Canon 20D raw fotografları işleyecek bir yazılım istiyorsunuz. Bunları makine ile gelen CD den (digital photo professional) veya Canon internet sitesinden bilgisayarınıza yükleyebilrsiniz. Hiçbiri ücretli değildir. Canon makineniz olması yeterli, internet istesi bazi hallerde seri numarası sorabiliyormuş, ama ne 20D nede 5D için başıma gelmedi, CD yerine internet sitesinden son hallerini indirmeyi tercih etmiştim.

Kastınız bunlar değilse biraz daha bilgi vermelisiniz.

Tarih: 7 Kasım 2006, 00:01 - İp: 85.***.**4.82
ahmet79
ahmet79 (üye)
Antalya / Amatör

mffoto bunu benim abim istemişti kendisi yurtdışında yaşıyor ve fazla bilmiyor bu siteyede yeni üye olduğu için ben yardımcı olmak istedim.senin cevabının kopyasını ona yolladım o bana cevap yazınca sana bildirecem.ilgin için teşekkürler.iyi çalışmalar.

Tarih: 7 Kasım 2006, 00:13 - İp: 85.***.**7.196
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

listelediğiniz programlar, makinenin paketinden çıkan programlardır... ilk ikisi, makineyi tanıtma ve RAW açma programları..

3. sü "adobe photoshop.LE cd rom.. " olarak; "Adobe photoshop Elements 2.0" demek istediniz sanırım.. 100 usd değerinde bir program.. (her eve lazım) tabirini kullanabilirim.. görüntü işleme programıdır..

sonraki makinelerde PS elements serisinden program verilmeyişine üzüldüm aslında.. yurdumuzda lisanslamanın ciddi bir problem olduğunu düşündüğümüzde... ps elements için yorumum; küçük ölçekli stüdyoların işini dahi çok iyi görecek programdır...

selam ve saygılarımla...

Tarih: 22 Kasım 2006, 09:22 - İp: 85.***.**0.170
  • 1