es_law
es_law (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 1100d Çizik Sorunu Yardım

Merhabalar bir konuda yardımınızı istiyorum daha 4 gün önce öğrenci bütçemle almış olduğum makinede dün arkadaşlarımın bakmak için elden ele dolaştırması sonucu nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde flashının üstünden gövdesine doğru boydan boya bir çizgi oluşmuş çekimi etkileyen bir şey değil ama tabiki makinem özellikle de yeni olduğu için onu görmek çok canımı sıkıyor. Acaba o çiziği kapatabilmenin bir yolu var mı tavsiye edebileceğiniz birşeyler umarım vardır şimdiden teşekkür ederim..

Tarih: 10 Kasım 2013, 01:21 - İp: 88.***.**1.129
mthee
mthee (üye)
Eskişehir / Meraklı

benim bildiğim bir yöntem yok ama dslr koruyucu silikon kılıflar var. çok kafana takma üzücü ama zaten zamanla ister istemez yıpranıyor sen fotoğaf çekmeye bak

Tarih: 10 Kasım 2013, 09:38 - İp: 24.***.**9.20
es_law
es_law (üye)
İstanbul / Amatör

zamanla olsa heralde bu kadar canımı sıkmazdı ama 3.gününde olması canımı sıktı tabi peki teşekkür ederim

Tarih: 10 Kasım 2013, 12:51 - İp: 88.***.**1.129
avanguardist
avanguardist (üye)
Aydın / Meraklı

Eskiden reklamlara çıkardı araba boyaları için çizik kapatıcı böyle kalem gibi bişey.. He ne kadar faydası zararı olur bilemem ama..

Tarih: 10 Kasım 2013, 19:13 - İp: 95.***.**1.55
es_law
es_law (üye)
İstanbul / Amatör

aklıma gelmedi değil ama tani deneyen biri var mı acaba daha beter batma ihtimali de var. sanırım o çizikle barışmam gerekecekk..

Tarih: 10 Kasım 2013, 21:47 - İp: 88.***.**8.167
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Araç kalemi gibi şeyler kullanmayın.Çünkü işe yaramayacaktır.Başka teknikler varsa onları bilemem.Ya mthee'nin dediği gibi görmemek için kılıf alın yada ellemeyin.Daha kötü olur.Işığınız bol olsun...

Tarih: 10 Kasım 2013, 22:48 - İp: 212.***.**0.119
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Birsey yapma zarar verirsin makinaya,bunu ders kabul et bir daha makinani baskasiyla pek paylasma tek sorunun bu cizil olsun...giderecegim cuzigi derken daha fazla zarar verme ama ben illa kafaya taktim diyorsan bir ara eski cep telefonlarinin ekranlarindaki cizikleri giderip parlatan yari ertici bir sivi satiliyordu bulabilirsrn o giderir ama bence hic boyle bir ise girisme sorun degil...

Tarih: 10 Kasım 2013, 23:36 - İp: 78.***.**1.239
es_law
es_law (üye)
İstanbul / Amatör

Kabullenicem artık yapabileceğim bir şey yok anlaşılan. Teşekkür ederim ilginiz için.

Tarih: 11 Kasım 2013, 00:01 - İp: 88.***.**1.58
  • 1