umcn
umcn (üye)
Ankara / Amatör

Ay Çekimlerinde D80 Vs Sony 350x

Merhabalar...
yeni bir makine almak istiyorum bu benim ilk pro makinem olacak...
nikon d80 ile sony a350x arasında kaldım aslında sony 350x hem makro hemde uzak çekimler için iki adet lens sunmakta body le beraber ve bu fiyat hemen hemen aynı nikon d80 nin kitiyle.Bu sony yi biraz daha çekici kıldı benim için.
kafama takılan asıl soru su ay çekimleri bende takıntı haline gelmiş durumda ay çekimleri doğru bi ayarla sadece lensinkalitesine mi bakar dersiniz yoksa nikon daha basarılımı? tabi başka bir cevap gelebilir

Tarih: 12 Kasım 2008, 12:47 - İp: 85.***.**6.163
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Şu marka çok güzel ay çeker, bu marka çok güzel yıldız çeker diye bir durum yok.

Tarih: 12 Kasım 2008, 15:18 - İp: 88.***.**3.75
umcn
umcn (üye)
Ankara / Amatör

şakacısınız sanırım.
ay konusunu geçelim sole diyelim
gece çekimlerinde hangi makine daha basarılır.

Tarih: 12 Kasım 2008, 15:34 - İp: 85.***.**6.163
hcagir
hcagir (üye)
Ankara / Amatör

pek de farketmez aslında sensör bakımından, bence siz 500mm lens fiyatlarına bakın hangisi daha makul sunuyorsa onu alın.

Tarih: 12 Kasım 2008, 21:29 - İp: 88.***.**2.16
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

şakacısınız sanırım.
ay konusunu geçelim sole diyelim
gece çekimlerinde hangi makine daha basarılır.

Şu marka gece çok güzel çeker, bu marka gündüz çok güzel çeker diye bir durum da yok.
Ayrıca, şaka yaptığım da yok. Fotoğrafı çeken ne kadar başarılıysa sonuçlar da o orantıda başarılı olur.

Tarih: 13 Kasım 2008, 08:50 - İp: 88.***.**3.75
waterdust
waterdust (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

fotografı çeken sonuçta insandır. makinenin özellikleri ne olursa olsun, tecrübeli bir fotografçı her makineyle her şeyi çeker. dijitaller işi kolaylaştırdığından beri kimse kalkıp da fotografçılığı bir bütün olarak öğrenmeye çalışmıyor. önce iyice öğrenip sonra istediğinizi yapmanız çok daha kolay olacaktır. aklınızın ve bütçenizin birlikte uyduğu makineyle başlayın önce. iyi bir öğrenci olursanız gerisi zaten gelir...

Tarih: 7 Nisan 2011, 10:00 - İp: 78.***.**5.67
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

madem ilk pro !! (o da neyse) makineniz olacak, sivri sivri konuşmaktansa işin dogrusu neyse onu soyleyen bu işten anlayan (yasınız kadar fotografcılık tecrubesi olan) insanların sozlerine kulak verin

waterdust cok iyi bir noktaya deginmiş. bu dijitaller cıktıktan sonra kimse işi ögrenmek istemiyor,hersey bir anda olsun isteniyor.

Tarih: 7 Nisan 2011, 10:25 - İp: 88.***.**8.140
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

2008 yilinda boyle sorunlarda varmis

Tarih: 9 Nisan 2011, 08:34 - İp: 219.***.**6.57
  • 1