noctifer
noctifer (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar Bi İlgilenirseniz

bana bukey fotonun yerini tarif edebilir misiniz?
birde ordan daha once makine alan varmı? nasıldır tavsiye dermisiniz?arıza çıkma durumunda falan.

bide sanırım pentax ı garantili ordan başka biyerden alamam dogrumudur?

bide bu sony a100 18-70 + 70-300 lens ile pentax k10d 18-55 kit aynı para aşağı yukarı sizce hangisi veya nikon d80 mi? kafam çok karıştı

ilgilenip cevap yazan herkes sağolsun saygılar..

Tarih: 11 Şubat 2007, 17:16 - İp: 88.***.**7.237
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

eğer daha sonrasında lens alacak bütceniz yoksa A100 alın : iyi tarafı : çok kaliteli gövde + sarsıntı önleme + keskin lensler + DRO+ + lo80-hi200 iso seviyeleri + antidust + wireless flash + yüksek yazma hızı

Tarih: 11 Şubat 2007, 17:55 - İp: 85.***.**4.118
noctifer
noctifer (üye)
İstanbul / Amatör

muratsen çok teşekkür ederim

Tarih: 12 Şubat 2007, 23:20 - İp: 88.***.**6.209
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

noctifer,

A100 de alabilirsin, K10D de.. veya D80. Artık bu makinaların hepsi yeni başlayan birini tatmin edecek düzeyde. Burada çok konuşulduğu gibi, pentax ve sony'de gövdede titreşim önleyici olması, lenslere binlerce dolar vermek istemeyenler için bir avantaj.

İkisini çok kabaca mukayese ettiğimizde, Sony'nin DRO+ özelliği bir artı. kit'teki 70-300 lensinin de oldukça keskin olduğunu muratsen'in fotoğrafları sayesinde görüyorduk. Ancak gece çekimleri çok yapacaksan, yüksek ISO değerlerinde noise'un fazla olduğunu biliyoruz..

Pentax'ın da sağlam ve suya/toza dayanıklı gövde yapısı söz konusu. Faydası tartışılan 22-bit A/D çevirici kullanıyor. Karta JPEG formatında sınırsız yazma gibi bir hızı da söz konusu..

İkisinde de algılayıcıdan toz temizleme ve wireless flash özelliği var.

Şahsi fikrimi sorarsan, ikisini de eline alıp dene. Ele rahat oturup oturmadığı ve makinaya karşı bir sıcaklık hissetmen oldukça önemli bir nokta...

Bükey, Istiklal cad. üzerinde, Tünele doğru solda kalıyor. Yanlış hatırlamıyorsam kapı no 471. Bükey'de güvenilmeyecek bir şey yok, zaten Pentax'ın Türkiye temsilcisi

#cfiliz' tarafından 15.02.2007 09:10:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Şubat 2007, 09:08 - İp: 213.***.**6.250
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Noctifer,

Alma aşamasında ben de değişik markalar arasında gidip geldim. Titreşim önleme ve sensör temizleme özelliklerini şart koştuğumdan elimde seçenek olarak A100 ile K10D kaldı. İkisini de satın almadan önce elime alma fırsatı bulamadım. A100'ün fotoğraftaki koyu ve açık alanları ayarlayan Dynamic Range Optimization ayarı ağır basıyordu, ama bu özelliğin sadece JPEG'de çalışması ve benim de ağırlıkı RAW çekmeyi düşündüğümden PS ile aynı etkiyi yapabileceğimi görünce; görünüşü, eline alanların hissettiklerini anlatışları, sensöre gres yağı bile bulaşsa kendi kendine temizleyebileceğini garanti etmesi, tüm conta ve düğmelerinin suya toza dayanıklı olması ve okuduğum yerli yabancı tüm yorumlar ve gördüğüm fotoğraflar (hem kendi fotoğrafları hem de kendisinin çektiği fotoğraflar) bende daha profesyonel bir makina hissi uyandırdığından hislerime güvenerek hangi makinayı elime alırsam alayım kararım değişmez ben bunu alırım dedim ve aldım.
Aldıktan sonra da hala aynı şekilde düşünüyorum. (Bu arada şimdiye kadar Canon 400, Nikon 70s, Sony A100 elleyebildim).
Sonuç itibari ile herkesin önerisi aynı yola çıkıyor. Özelliklerini karşılaştır kendin için en uygunu al, yanlış yapmazsın. Birisinin yere göğe sığdıramadığı, bir başkasının dönüp bile bakmayacağı bir şey olabiliyor.

Tarih: 15 Şubat 2007, 11:53 - İp: 213.***.**1.171
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Bükey fotoya, mail atarak da tam yerlerini nasıl ulaşabileceğini öğrenebilirsin. Mutlaka geri dönerler.

Tarih: 15 Şubat 2007, 15:53 - İp: 212.***.**0.50
noctifer
noctifer (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ben k10d aldım
ve şimdi çözmeye uğraşoırum bütün yardımlara açığım

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:07 - İp: 85.***.**4.112
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

makinen hayırlı olsun, K10D yi nerden ve kaça aldın

Tarih: 16 Şubat 2007, 17:28 - İp: 212.***.**0.50
mecnun999
mecnun999 (üye)
İstanbul / Amatör

Ne kadar ilginç bir durum bu; Direkt ithalatcıdan satış.Şayet bunu Erkayalar yada Karfo yapsaydı, bayileri ayaklanırdı herhalde.

Tarih: 16 Şubat 2007, 22:24 - İp: 81.***.**6.136
  • 1