cydok
cydok (üye)
Konya / Amatör

Af Noktaları Sorunu

Merhabalar. Canon 600D kullanıcısıyım. Bildiğiniz gibi vizörden bakınca görünen odaklama noktaları, odaklamayı yaptığı anda kırmızı bişr ışık yanıyor. Sorun şu ki bu ışık yandığında bazı noktalarda sanki bir kirlilik varmışçasına ışık dağınık görünüyor. 9 noktanın hepsi bu şekilde değil. Bazı noktalarda kırmızı ışık dağılırken bazılarında gayet normal görünüyor. Bunu objektifi karanlık bir alana tuttuğumda ışıklar daha belirgin olduğu için farkettim. Sebebi ne olabilir?

Tarih: 5 Mayıs 2013, 20:09 - İp: 78.***.**4.161
cydok
cydok (üye)
Konya / Amatör

Bence de olmaz. Benden kaynaklanan bir şey olduğunu düşünmüyorum. Makinenin üretimiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Şurda http://imgur.com/rinXB
ve şurda da http://www.photography.ca/Forums/camera-equipment-accessories/17392-blurred-af-points-brand-new-600d-t3i.html aynı sorundan bahsedilmiş. Dağınık olan noktalar bile aynı.

Tarih: 14 Mayıs 2013, 23:08 - İp: 78.***.**2.214
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

bende 600d kullanıcısıyım sorunun sebebini merak ettim. odaklama camının değişimiyle çözülebilecek bir sorun mu yoksa odaklama ekranına yönlenmiş ışık kaynağından mı kaynaklanıyor. sorununuz çözülürse veya bu arızanın kaynağına ilişkin bir bilgi bulursanız paylaşırsanız sevinirim.

Tarih: 15 Mayıs 2013, 00:26 - İp: 85.***.**0.209
cydok
cydok (üye)
Konya / Amatör

Bugün bir teknomarkette 600d makinelerden birini inceledim ve aynı noktalarda aynı bulanıklık vardı. Üretimle ilgili bir sorun galiba. Siz de çevrenizdeki 600d'leri incelerseniz belki aynı sorunu görebilirsiniz. Neden olduğu hakkında ise kimsenin bir fikri yok şu ana kadar. Canon müsteri hizmetlerini de bir aramayı düşünüyorum.

Tarih: 15 Mayıs 2013, 19:49 - İp: 78.***.**7.129
omerdemirhan
omerdemirhan (üye)
Malatya / Amatör

Okuduktan sonra dikkatimi çekti. Benim makinenin de aynı noktaları dağınık. Sensör temizlemeden olmuştur demişte arkadaşlar, ben alalı üç beş gün oldu makineyi. Sanıyorum ki üretimle alakalı bir durum.

Tarih: 19 Mayıs 2013, 05:34 - İp: 192.***.**3.111
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

E ara artık 5 mayısta konuyu açmışssın ne zaman arayacaksın

Tarih: 19 Mayıs 2013, 20:30 - İp: 213.***.**5.138