bkm73
bkm73 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Acemici Sorular

Ya arkadaslar kusura bakmayin ama bende birsey sorucam.Bende Canon Eos 500D modelini alarak araniza yeni katildim,yani daha cok acemiyim.Benim sorum su olacak ben daha cok uzaktaki objeleri yakinlastirarak cekmek istiyorum.Nasil bir objektif almaliyim.Yani mesela benim iki oglanda futbol oynuyorlar. Mac esnasinda onlarin yakindan pozlarini cekmek istiyorum.Mesela bu 18-55 yada 70-300 bunlar ne anlama geliyor.Birde biraz bu konularda bilgi edinebilecegim sayfa tavsiye edebilirmisiniz.Cevaplar icin simdiden tesekkürler.

Tarih: 19 Kasım 2009, 22:23 - İp: 84.***.**5.186
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

burası bir fotograf sitesi,buda bu konularda bilgi edinebileceginiz bir kaynak oldugu..
yeterki arastırmayı bilin.
bu sordugunuz soruda daha once defalarca soruldu ve cevaplandı mesela.
--------------

canon 55-250 is lens alın, sigma ve tamron 70-300lerde titreşim onleme ozelligi yok.
canonun titreşim onleme ozellikli 70-300 lensleride fazla pahalı.

en ucuz ve iyi cozum 55-250 almak.

Tarih: 19 Kasım 2009, 23:31 - İp: 78.***.**3.38
bkm73
bkm73 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ya pardon dedim ya cok yeniyim.Makinayi alali daha iki gün oldu.fakat üzerindeki kitin fazla bir seye yaramiyacagini anladim.Cekinerekten bir soru daha sormak istiyorum.Eger 70-300 alirsam dahami uzaktan fotograflar cekebilirim,yada dahami kaliteli? Ben Almanyada yasiyorum.Fakat Almancayada daha tam hakim degilim.Makinayi aldigim yerdeki saticiylada tam anlamda anlasamadim.tek kaynagim Internet.Tabiki siteyi inceliyecem.Sanirim cok yardimci bilgiler bulabilecegim,

Tarih: 20 Kasım 2009, 00:26 - İp: 84.***.**5.186
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayır
fiyat/performans olarak bakarsak eger daha kaliteli fotograflar alamazsınız,
daha yakın fotograflar alabilirsiniz ancak 250mm ile 300mm arasında cok buyuk bir fark yok.

titreşim onleme ozelligi 50mm fazladan yakınlasmadan cok daha onemli bir ozellik.
bu yuzden 55-250 is dogru secim olacak.

Tarih: 20 Kasım 2009, 04:03 - İp: 78.***.**9.21
  • 1