gokhansulek
gokhansulek (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Abd

erkayalar perde kırılması için 40 bin deklaşör garantisi veriyolarmış yurdışdan alınan bir makine türkiyede cok zorluklar gösteriliyormuş doğrumu bunu öğrenmek istiyorum yurd dışından d-slr böyle sorunlarla karşılaşıyormu

Tarih: 19 Aralık 2005, 09:05 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba tayylan;
bu koskocaman bir yalan bence..tr de fiyatlar malum ucup gidiyor..ee yurtdisi fiyatlarida artik cok cazip herkes icin..bence parayi disariya kaptirmamak icin soylenen bir hikaye olsa gerek bu...
ne yani bu fabrikalar sadece turkiye icinmi tas gibi makineler yapiyor..yurtdisi olanlar ise hemen bozuluyo olemi...
yaw birak..ilerleyin yaaw...bilime ilime saygi gosterin yaaw..cikarin at gozluklerini..ileriye bakin..
saka bi tarafa sevgili tayylan boyle seyler sok sacma..gonul rahatligi ile alabilirsin.

Tarih: 23 Ocak 2006, 22:42 - İp: 85.***.**1.96
hulg
hulg (üye)
Erzurum / Amatör

Garanti açısından bakarsan olaya evet. Yurt dışından alınan makinanın Türkiye de garantisi yok. Ama yurt dışından aldığın makinanın fiyat farkı, garanti olayını bence sollar. Erkayalar özellikle lens te iki misli fiyat veriyorlar. Lenste bi sıkıntı olsa en fazla kaça tamir olabilir. Herhalde bir lens parası tutmaz. Ama aldığın ülke fiyatı nedir bilmiyorum, karşılaştır fiyat farkı değerse yurt dışından al. Yok fazla bi fark yoksa buradan al derim.

Kolay gelsin

Tarih: 24 Ocak 2006, 10:28 - İp: 85.***.**8.168
birol43
birol43 (üye)
Kütahya / Profesyonel Fotoğrafçı

aLMANYA DAN EOS 20D ALIDIM. 980 EURO YA GELDİ BURADA 1600 EURO DAN BAŞLIYOR BENCE TANIDIĞIN VARSA FİYAT AÇISINDAN YURTDIŞI DAHA İYİ. ASLINA BAKARSANIZ FİYAT POLİTİKASINDA TÜM SUÇ ERKAYALARIN DEĞİL MALIN GİRİŞİNDE DEVLETE ÖDENEN GÜMRÜK VE SON KULLANICNIN NE KADAR VERGİ ÖDEDİĞİNEA BAKMAK LAZIM.

Tarih: 9 Mayıs 2006, 13:08 - İp: 85.***.**7.70
titanik
titanik (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili guronline,

saniyorum tayylan nin mesajini yanlis anladin. tayylan turkiyede satilan urunlerin disarda satilanlara oranla daha saglam yapildigi yonunde bir spekulasyondan bahsetmiyor,

sadece, erkayalarin kendi sattigi makinalara 40bin deklasor garantisi verirken disaridan getirilen makinalarin tamiri veya bakimi konusunda cok buyuk zorluklar cikarip cikarmadigini soruyor.

Benim cevabim, erkayalar disardan getirilen makinalari kesinlikle garanti kapsaminda degerlendirmez.kendilerince haklilar, sonucta kendi satmadigi makinaya niye garanti versinki... Oyle olsa mevcut durumda herkes bir sekilde yurtdisindan getirir sonra bir sorunda hemen erkayalara garanti kapsaminda yaptirir, eee bu durumda erkayalar ne kazanacak ?

Ama sonucta disaridan alan insanda urunun yurtdisi garantili oldugunu (bir anlamda garantisiz oldugunu) gozonunde bulundurdugu surece disardan alma konusunda sonuna kadar haklidir.. Haa bir ariza mi cikti ozamanda disardan alarak ettigi kari cebinden cikaricak ve gidip bedeli neyse tamir ettirecektir, herhalde kimse parasiylada tamir ettmem kardesim demez

Tarih: 10 Mayıs 2006, 07:53 - İp: 128.***.**8.50
  • 1