buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

A-100 Yazma Hızı

a-100 le beraber cf sandisk extreme III 8gb hafıza kartı kullanıyorum,raw çekerken yavaş kalıyo galiba :S 15 raw'a kadar düzgün çekiyo,ondan sonra yavaşlıyo çekimler.bu normal mi ? yoksa benim kartta'mı bi sorun var ?

Tarih: 17 Haziran 2007, 18:28 - İp: 85.***.**1.117
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

15 raw a kadar düzgün mü çekiyor
Buffoon ne dediğin farkında mısın?
A100 piyasanın en hızlı yazma performansına sahip makinelerinden birisidir, hatta extreme örnekleri bir yana bırakırsak birincisidir.
Senin deklaşörü bozmana şaşırmadım doğrusu
15 Raw =120 mb. Bunu yaklaşık 8-10 saniyede karta yazan bir makineden bahsediyorsun.
15 RAW çok ama çok iyi bir rakamdır.
Benden uyarması, bu hızla çekmeye devam edersen perde ömrünü bitirirsin, 40-70000 arası bir rakam ortalama olarak, ondan sonra garanti kapsamına girmeyen bir onarım(300 dolar) tüm DSLR ler için geçerli.

DSLR ye kompakt makine mualmelesi yapma, gerekmedikçe fotoğraf çekme.Peşpeşe 15RAW a kolay kolay kimsenin ihtiyacı olmaz.Makineye yazık. Ben bir iki kez denedim karta yazma hızını test etmek için. Ondan sonra peşpeşe 2 RAW çekme ihtiyacı hissetmedim.

Tarih: 17 Haziran 2007, 18:44 - İp: 85.***.**5.199
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

peşpeşe 15 rawa (yada daha fazlasına) neden ihtiyac duyorsunuz acaba?

Tarih: 17 Haziran 2007, 18:59 - İp: 88.***.**9.17
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

ztn deneme için çekmiştim ama cidden ihtiyaç duyduğum bi ortamda oldu 2 hafta önceki redbull air race,uçaklar saolsunlar çok hızlı geçiyolardı kapılardan,kapıya girmeden 3 saniye önce falan çekim yapmaya başlayınca zaten 12 tane fotograf çıkıyodu.başta oraya gitmeden önce hep jpeg çekerim diye umuyodum fakat sonrasında jpeglerde anlamsız karelenmeler gördüm ve raw'a döndüm.malesefki o jpegler'in hepsini sildim,keşke 1 2 tane silmeyipte buraya yükleyebilseydim

Tarih: 17 Haziran 2007, 19:33 - İp: 85.***.**3.149
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mesele anlaşıldı
boyle bir durumda raw yerıne jpeg cekilebilir sanırım

Tarih: 17 Haziran 2007, 22:04 - İp: 88.***.**3.77
  • 1