ouzcan37
ouzcan37 (üye)
Kastamonu / Haber Fotoğrafçısı

400d Flaş Ta Sorun Acil Yardım...

Arkadaşlar Canon 400D Satın Aldım. Otomatik Mod Flaşla Çekerken, Flaş açılıyor .Çekmek ısterken yarım basıyorum deklanşöre Flaş 3-4 kere patlıyor(arka arkaya) Ondan sonra deklanşöre tam bastıgımda çekiyor.Flaş 3-4 Kere yanıp sönmesi neden Çözemedim ,Bu olurken Gözümü dayadığım yerde busy yazıyor.Ondan Sonra çekebiliyorum. Aldığım Abide su anda sehırdısında..yardımcı olurmusunuz. Bİ ARKADAŞ FLAIN YUVAYA Bİ CİSİN DEĞDİR SORUN ÇÖZÜLÜR DEDİ DENEDİM BU SEFER FLAŞH HİÇ AÇILMIYOR MAKİNA EMANET LÜTFEN ACİL YARDIM EDİN LÜTFEN...

Tarih: 21 Ağustos 2012, 05:03 - İp: 88.***.**8.177
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bazı makineler, karanlık ortamda net yapabilmek için flaş desteğine ihtiyaç duyarlar. Bu durum aydınlık ortamda olmuyorsa , neden budur. Bir diğer neden de kırmızı göz önleme sisteminin açık olması olabilir.

Tarih: 21 Ağustos 2012, 11:32 - İp: 176.***.**3.117
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Birincisi odaklama için, ikincisi kırmızı göz için, üçüncüsü ve dördüncüsü ise odaklayamadığı için tekrar tekrar odaklamaya çalışması için, bussy ise flaşın enerjisini doldurması için bekletmesi anlamına gelir, cisim için söyleyecek lafım şu herşeye inanmayın ve makinayla böyle şeylerle oynamayın...

Tarih: 22 Ağustos 2012, 07:28 - İp: 176.***.**3.250
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Falın yuvasına bir şey değdirmek ?? nasıl tavsiye o ?
Büyük ihtimalle kısa devre yaptınız.

Tarih: 23 Ağustos 2012, 20:23 - İp: 85.***.**8.88
  • 1