notyet
notyet (üye)
Trabzon / Amatör

350d de Bulb

ya arkadaşlar bugün satın aldım canon 350d yi.ama makineyi bir türlü bulb moduna getiremiyorum.30 sn ye kadar getiriyorum ama bulba nasıl getireceğimi bulamadım.yardım ederseniz sevinirim.nasıl bulb moduna getireceğim ve bulbda nasıl çekim yapacağım?

Tarih: 4 Nisan 2006, 18:35 - İp: yok
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

manuel modda 30sn den sonra bi tık daha döndürürsen bulb olur,bulb modunda çekimde tripod kullanmam sana çok yarar sağlar özellikle gece çekimlerini tripodsuz yapmam imkansız,ayrıca bulb modundayken tuşa bastığında insanin eli doğal olrak titrer,1-2 dakkadan uzun süre elini hareket ettirmeden basılı tutman baya bi zor eski makinalarda kilitler olurdu bunlarda yok galiba tahminimce uzaktan kumandası var 350d nin ve o kumandadan kontrol edebiliriz gibi geliyo...

Tarih: 4 Nisan 2006, 19:14 - İp: 85.***.**8.0
notyet
notyet (üye)
Trabzon / Amatör

yaa 30 snden sonra bir tık daha basıyorum ama bulb moduna geçmiyor.makinede bulb yazmıyor vizörde..?

Tarih: 4 Nisan 2006, 19:29 - İp: 81.***.**4.145
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

hem vizörde hemde küçük lcd panelde de yazıyo,şimdi makinanın üstünde denedim,nasıl olmaz gerçekten anlayamıyorum öyle bişey olabilirmi ya,çok garip bi durum...

Tarih: 4 Nisan 2006, 19:50 - İp: 85.***.**8.0
notyet
notyet (üye)
Trabzon / Amatör

quaresma ilgin için teşekkürler .bulb modunu buldum sağolasın.ben yapamıyomuşum.birde şey sorabilir miyim.bu 350d de galiba af yardımcı ışığı yok dimi.öndeki ufak lamba sadece kırmızı göz azaltıcı sanırım.ne yazık benim eski canon A610 umda bile vardı af yardımcı ışığı

Tarih: 4 Nisan 2006, 20:05 - İp: 81.***.**4.145
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

af ışığı dediğin olayı tam bilmiyorum compact makina kullanmadım hiç.ama lens af'deyken vizorde bildiğin üzere af noktaları var,fotoğraf çekerken yarım basarsan bunlar senin kompozisyonuna göre netlediğin yere göre kırmızı yanıyo ve ses çıkarıyo bazen bir tanesi bazen birkaçı,istersen manuel olarak bu noktaları seçebiliyosun.ama öndeki küçük ışık,zamanlayıcıya aldığında yanıyor bildiğim kadarıyla...

Tarih: 4 Nisan 2006, 20:32 - İp: 85.***.**8.0
notyet
notyet (üye)
Trabzon / Amatör

canon A610 daki o ışık hem kırmızı göz azaltıcı hemde zamanlayıcıda yanıyodu.ayrıca karanlık ortamlarda makine netleme sorunu çektğinde o lambadan ışık göndererek netlemeye yardım ediyodu.yani kullanışlı bir özellikti olsa iyi olurdu.neyse bende yanımda küçük led fenerim var onu taşırım

Tarih: 4 Nisan 2006, 20:59 - İp: 81.***.**4.145
engin 13
engin 13 (üye)
İzmir / Amatör

350d de karanlık bölgelerde odaklama sorunu yaşarsan mf yada flaşı açıp deklanşöre yarım bastığın da bir dizi flaş patlaması olacaktır ve odaklamayı yapacaktır yok ben flaşsız kullanıcam dersen bu son işlemden sonra mf alıp flaş mekanizmasını kapatırsın mf almazsan flaş kapalı olduğu için yine makina odaklama yapmayıp fotoğrafı çekmene izin vermiyecektir... teşkkürler...

Tarih: 5 Nisan 2006, 09:18 - İp: 85.***.**4.177
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Notyet selam,

350D AF yardımcı ışığı olarak flashını kullanıyor. D70S ile yapılan karşılaştırmalarda düşük ışıkta AF konusunda daha üstün olduğu sonucuna varılmış. 350D karanlıkta daha iyi görüyor denmiş.

Tarih: 25 Nisan 2006, 01:03 - İp: 85.***.**7.227
  • 1