joe
joe (üye)
Zonguldak / Amatör

350d De Autofocus, Netleme.

yeni 350D makinam ile 1000'e yakın fotoğraf çektim. Genellikle AF'yi kulanıyorum. 10 kere kadar objektif değiştirdim. Gittikçe netnik azalıyor gibi geldi. AF'yi kullanmayı bıraktım. Fakat uygun hızlarda ve tripot kullandığın halde yinede istediğim netliği sağayamadım.
Makina ayarladığım hızda çalışmıyor olabilir mi?
Objektiflerin hareketli elemanlarındaki yatak boşluklardan kaynaklanıyor olabilir mi? (Ki boşluk aldığımda da vardı)
Ayna hareketi veya objektif yatağında bir sorun ?? veya başka aklıma birşey gelmiyor.
Yoksa servise göndermeden önce problemin benden kaynaklanmadığından emin olmak istiyorum. Bir de serviste ağır bir işlem görmüş makina orijinal haline dönmüş olur mu?

Tarih: 21 Şubat 2006, 11:46 - İp: yok
okyara
okyara (üye)
İzmir / Amatör

benzer duyguya zaman zaman bende takıldım. ama kit obj yerine sigma 24-70 f/2.8 taktığımda herhangibir sorun görmedim.netlik problemi olan fotoğraflarda sorun benden kaynaklanıyordu. genelde auto focus obj back focus yapar.bunun için sigma AF yaynında dual focus dediğin ayni anda MF müdahalesi sağlayan DF obj çıkardı.sizin sorunun nasıl sonuçlandığını merak ettim.kalibrasyon yaptırdınız mı?

Tarih: 10 Mart 2006, 10:49 - İp: 217.***.**8.193