makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

350d Arıza

Arkadaşlar ben yaklaşık 8 gün önce 350d aldım son 2 gündür çektiğim fotografların sağ üst köşesinde bir küçük çizgi var. Bu 1/1000 veya 1/500 de daha çok belirginleşiyor ayrıca gece çekimlerindede çok belirgin ne yapmalıyım sizce . Ben bursada oturuyorum makineyi istanbuldan aldım garantisi var burada da servise götürebilirmiyim para alırlarmı bide daha 15 gün bile olmadı böle olucaksa yuh yani mekineyi iade edebilirmiyim? Teşekkürler

Tarih: 10 Temmuz 2005, 20:38 - İp: yok
gediz-
gediz- (üye)
İzmir / Amatör

Garanti kapsamında bir soruna benziyo,birçok neden olabilir...mutlaka servise bir danış,çok yeni bir makina bu soruna karşı para talibinde bulanacaklarını zanetmiyorum,çekilmiş fotoğrafları falan da götür yanında,orda arıza vermese derdini fotoğraflardaki sorunla anlatırsın... bol şans

Tarih: 11 Temmuz 2005, 00:12 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili makromikro,
Makineni Bursada Gizay fotoğrafçılığa götür mümin beye de benim selamımı söyle sana makineyi nasıl kullanacağını anlatsın....Murat Özdemir

Tarih: 11 Temmuz 2005, 00:47 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

illaki istanbulamı gitmem lazım yani bursada da götüremezmiyim herhangi bir servise

Tarih: 11 Temmuz 2005, 13:16 - İp: yok
pikanto
pikanto (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,
sanırım gözünüzden kaçtı, bir üstteki cevaba bakarsanız sorununuzun çözümünü görürsünüz

Tarih: 11 Temmuz 2005, 13:26 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Tarih: 11 Temmuz 2005, 19:58 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

tabi gördüm o mesajı ama emin olamadım yetkili servisi omu yani murat abi çok saolsun çok yardım sever biri

Tarih: 12 Temmuz 2005, 14:42 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Eğer Burkay git diyorsa bu işte bir şey vardır.Yani servis olması önemli değil.Tabii burkay öneririse.

Tarih: 12 Temmuz 2005, 20:47 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

macromicro, lensi yerinden cikarip inceledin mi hic? yani bir sac teli gibi birsey mi acaba? fotograflarinin hep ayni yerinde mi cikiyor o cizgi?
burkay sen de az degilsin ha.. git sana anlatsin nasil kullanilacagini..

(aslinda ilginc.. yuksek aperture degerlerinde goremezsin sac telini falan.. tabii cok kalin bir telse bilemem artik..)

Tarih: 14 Temmuz 2005, 10:45 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

inceledim hiç bişi yok.Her fotografta aynı yerde ve o noktaya netleyince daha belirgin oluyor

Tarih: 14 Temmuz 2005, 19:09 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

dadanagast öyle olsaydı gece çekimlerinde görünmezdi.Ama makromikro gece çekimlerinde daha belirginleşiyor diyor.

Tarih: 14 Temmuz 2005, 22:17 - İp: yok