burocki
burocki (üye)
İzmir / Meraklı

Slr Like Mı Slr Mi ?

Çok bir bütçem yok şimdilik max 1500e kadar zorlayabilirim. Amatör olduğumdan sıfır alıcam hangi tür makine seçersem seçeyim.O yüzden daha pahalı olucak benim için.Manuel ayarlar yapmak istiyorum, otomatik istemiyorum. Çok bütçen yoksa slr like al diyeceksiniz. Peki bu slr like'lara 1000'e yakın bir para veriyim mi yoksa biraz daha ver slr al mı diyorsunuz ? Slr like fuji s2980 gibi bir şey düşündüm. Daha sonra 30x'li fuji gördüm çok hoşuma gitti İyi birşey almak istiyorum.Slr like'a da o kadar para verilir mi bilmiyorum? Cevaplarınızı bekliyorum lütfen yardımcı olun...

#burocki' tarafından 30.04.2013 21:32:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2013, 21:13 - İp: 176.***.**2.141
burocki
burocki (üye)
İzmir / Meraklı

Teşekkürler Tasviran, şu ilk yolladığım linkte resimde Nikon garantili filan yazmıyor, diğerinde yazıyor? Onun garantisi yok mu yani Nikon'dan? Bir de 600D de o fiyatlarda sen d3100'ü mü öneriyorsun? Neden? Artık ben de fotoğraf çekmek istiyorummm

Tarih: 2 Mayıs 2013, 19:30 - İp: 176.***.**2.141
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

ürün açıklama kısmında karfo karacasulu garantisini görmüşsündür türkiyedeki ilk ve tek nikon yetkili distribütördür bu malda 2 yıl resmi garantilir, Garanti logolu makinede hepsiburada comun kendi ithal ettiği makinedir garantiler arasında fark yok ithalatçı firmalar arasında fark var hepsiburada kendi ithalatını ön plana çıkarmaya çalışmış. Zaten bu sitede garantisiz mal satmıyorlar emin olmak için arayıp bilgi alabilirsin
Gelelim 600dye özellik olarak nikonla aralarında önemli bi fark yok ama fiyat-performans dediğimizde d3100 baskın geliyor fiyatlara bakacak olursan 2 lens ile birlikte d3100'ü 1600 liraya alırken aynı fiyata d600'ü sadece 18-55lens ile alabiliyorsun hem d3100'ün artılarıda var;
Nikonda 11 adet yani canona göre 2 odak sayısı daha fazla,
Nikondaki Video otofokus özelliği canonda yok,
batarya kullanımı nikonda 550 çekim canonda 440,
Nikon of konumundan çekime hazır hale canondan 3 kat daha çabuk geliyor nikon 4 sn, canon 15 sn.
Canonun 18 megapixel yani nikondan 4 mp fazla oluşu foto kaliteyi etkileyen bi faktör değildir, ayrıca hareketli açılır ekranının ve mikrofon bağlanabilir olmasınında bi avantaj olduğunu düşünmüyorum.
İşte farkları bunlar. Markacı yorum yapmadım fiyat-performans olarak değerlendirdim ama şunu unutma ikisindede pişman olmayacaksın nikonda daha karlı olursun 2 lens hafıza kartı ve makine çantası 1600e canonu alsan bu parçalarla birlikte 2000'i geçersin aklında olsun

Tarih: 2 Mayıs 2013, 22:09 - İp: 82.***.**1.109
burocki
burocki (üye)
İzmir / Meraklı

Çook teşekkürler senin yönlendirmenle alıcam gibi gözüküyor d3100'ü

Tarih: 2 Mayıs 2013, 22:29 - İp: 176.***.**2.141
eskiev
eskiev (üye)
İstanbul / Amatör

Tasviran bende sana katılıyorum . Demek istediğim bu makinalara yeni başlayacaklar için. Bir çok insan korkusundan bu makinalara yaklaşamıyor. Hele ki objektif değişmeli dediğinizde aman aman diyorlar. Bu bakımdan bu hedef kitle için gelişmiş objektifli kompaklar iyi iş görüyor ama tabi kalite çamur. Burocki tercihin çok akıllıca, Dslr makina cidden sana fotoğraf çekmenin keyfini verecektir. Yani hobi olarakda düşünsen yine Dslr'ın yerini hiç biri tutamıyor.

Tarih: 4 Mayıs 2013, 23:17 - İp: 94.***.**8.2
burocki
burocki (üye)
İzmir / Meraklı

Sağol Eskiev, pişman olmıyacağımı söylemen iyi geldi

Tarih: 5 Mayıs 2013, 12:40 - İp: 213.***.**3.38
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

slr like makine kötü foto çekmez sen çekmesini bilmez isen o başka cep telefonu ile çektiği fotoğraftan ödül ala arkadaş var

Tarih: 15 Mayıs 2013, 15:42 - İp: 78.***.**3.141
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

Nuri arkadaşım bu zımbırtıların çük kadar sensörü olduğu için herhalukarda kötü foto çeker sensörü büyük bişey bulabilirsen belki istisna olabilir. Telefonla çekilen fotonun birinci olması foto kaliteyle alakası yok sanatla ilgili bir durum, bunu seninde biliyor olman lazım, hem düşündüğün gibi olsa 7bin dolarlık makinenin her çektiği birinci olur

#tasviran' tarafından 16.05.2013 09:03:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2013, 21:38 - İp: 82.***.**8.183
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

tasviran seninde dedğin giği 7 bin dolarlık makine ile ödül alınır cep telefonu ile de fujinin hs serisinin slr lere göre sensörünün küçük oduğunu da biliyorum ama arkadaşın durumu göz önünde bulundurmak lazım ben kendime göre yorum yapmıyorum arkadaşa göre yorum yapıyorum bana kalsa 600d alsın ama 1000 tl ye hs serisi çok ideal ayrıca manuel mod var arkadaş burda kendisini geliştirip daha üst seviyede makina alabilir yani hs serisi ile de çok güzel kare çekebiliyorsun hem burocki fotoğrafın içine girmeyecek bu durumda kullanabilir

Tarih: 18 Mayıs 2013, 20:51 - İp: 78.***.**3.141