firikulli
firikulli (üye)
Ankara / Amatör

Sizce Hangi Dslr-like?

merhaba arkadaşlar yeni katıldım foruma fotoğraf çekme merakım bi süredir devam ediyor. önceleri sony kompakt makinem vardı onla idare ettim bi süre. şu aralar para biriktirdim 400 liraya kadar bi makine almak istiyorum. öncelikle pek çok kişi ikinci el dslr al dedi ancak lense ayırabilecek param yok. fotoğraf makinesinde kontrol bende olsun istiyorum bu sayede ilerde dslrye geçersem daha tecrübeli olurum diye düşünüyorum. temel olarak şu 4 model arasında kaldım: fuji s2980, fuji s4600, samsung wb100 ve nıkon l310. forumda pekçok arkadaş s2980i önermiş diğerleri ile karşılaştırınca ancak hiç bir zaman fuji s4600 ile karşılaştırma olmamış. ben vizör yada mm değerlerinden çok anlamıyorum açıkçası, ancak matematiksel olarak s4600 daha yakın geliyor sizce ne almalıyım?

Tarih: 1 Eylül 2013, 00:18 - İp: 78.***.**3.32
dogukan_07ant
dogukan_07ant (üye)
Burdur / Amatör

Fujifilmlerden seçenekleriniz arasına S4600'ü eklediyseniz . S2980'i direk kafanızdan atın . Çünkü S4600 her yönüyle S2980'Lden daha iyidir.

Fujifilm S2980'i 7 aydan daha fazla kullandım gece çekimler ve video çekimlerinin berbatlığı dışında gayet memnundum. Galerime bakarsanız çekilmiş fotoğrafları görürsünüz.

Nikon l310'u direk eleyin ailenizle çekim yapacaksanız alınması gereken bir makine bunun haricinde almanızı önermem.

Samgun WB100 iyi bir modeldir. Renkleri ve fonksiyonlarıyla yeni başlayan kullanıcıları fazlasıyla tatmin eder.

Vizör benim için önemli bir kriterdi fujifilm s2980'i alırken. sizin için önemli bir kriter değilse samsung WB100'ü öneririm.

kendimi geliştirip ileride daha iyi bir modele geçiş yapacağım derseniz Fujifilm S4600 , bu makineyle uzun vaadede kullanırım iyi modele geçiş yapmayı düşünebilirim derseniz Samsung WB100

Karar sizin

Tarih: 1 Eylül 2013, 14:51 - İp: 37.***.**6.241
firikulli
firikulli (üye)
Ankara / Amatör

öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. wb100 için manuel ayarları yok diye okumuştum bu kişiye bağlı çekimleri azaltır mı? açıkçası vizörün tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum ama klasik mantık olmuşken oda olsun diyorum modeller arasında gezerken fujinin s4000nini buldum açıkçası 30x zoom s4600ünden fazla ve elektronik vizörede sahip aynı fiyatta ortalama biraz daha mantıklı geldi ama alışveriş sitesi ereyon ve garanti kısmına sadece ithalatçı firma yazmışlar biraz kafamı karıştırdı

Tarih: 1 Eylül 2013, 20:07 - İp: 78.***.**3.32
dogukan_07ant
dogukan_07ant (üye)
Burdur / Amatör

S4000'de güzel bir modeldir.

vizör çekeceğin fotoğrafı en güzel haliyle görebilmene olanak sağlar. Ve gündüz çekimlerinde lcd ekranın parladığında vizörden çekim yapman kolaylaştırır çekimini.

S4000 alabilirsiniz rahatlıkla. Fuji'nin ürünlerini teknomarketlerden bulabilirsin oradaki fuji elemanları zaten sana fuji satmak için ellerinden gelen tüm kolaylığı sağlarlar

Tarih: 1 Eylül 2013, 20:21 - İp: 37.***.**0.113
firikulli
firikulli (üye)
Ankara / Amatör

fuji elemanlarının ısrarları konusunda şüphem yok zaten. şu an 4600 ile 4000 arasındayım ancak 4600 sadece hepsiburada da 4000 ise ereyon ve alısveris.com da var başka hiç bir markette bulamadım hbnin fuji garantisi konusunda sıkıntı çıkardığını belirtmiş bi kaç arkadaş aracı bi firma bakıyormuş sanırım. 4000nin garanti konusunda hiç bir bilgiye yer verilmemiş zaten. mağazalarda da satışı yok makinelerin.

Tarih: 1 Eylül 2013, 20:38 - İp: 78.***.**3.32
omar1990
omar1990 (üye)
Eskişehir / Amatör

doğukan bey bende birşey sormak istiyorum burda başlık varken yeni başlık açmadan soruyum dedim. Fujifilm S2980 almak istiyorum ama tek sorunum piller ??? sorun yarattı mı hiç size ya da bana ne gibi sorunlar yaratır??

Tarih: 18 Ekim 2013, 02:31 - İp: 85.***.**5.139
  • 1